سه شنبه 3 خرداد 1401.
امروز :

این مقاله پاسخ سوال شماست، اگر یکی از شرایط زیر را دارید:

1-     اگر ساعت کاری شما نامنظم است

2-     اگر در ساعت هایی که موسسات خوب کلاس برگزار می کنند امکان شرکت در کلاس ندارید

3-     اگر در نقطه دیگری از دنیا هستید که با ساعت کاری ایران تطبیق ندارد

برای درک بهتر مسئله سوال یکی از متقاضیان را بدون ذکر نامشان منتشر می کنیم:


با سلام و عرض ادب

استاد گرامی بنده از مدتها قبل نام موسسه موفق شما را شنیده و راجع به آن خوانده بودم ولی متاسفانه به دلیل شرایط کاری امکان استفاده از این کلاسها رانداشتم. با توجه به اینکه بعضی از موسسات در جهت جذب زبان آموزانی با شرایط زمانی خاص (برای کارمندانی که باید ساعت 8 سر کار باشند و یا کسانی که شیفت های چرخشی دارند و یا 2 شیفت مجبور به کار هستند) اقدام به ایجاد کلاس در ساعتهای اولیه صبح مثل 6 نموده اند که حتی با توجه به کیفیت پایین آموزشی اشان ولی از متقاضیان زیادی برخوردارند. آیا برای موسسه به نام و معتبر شما هم در بخش کلاسهای خصوصی ممکن است این امکان فراهم باشد تا بتوان از آن بهره برد. چرا که این معضل (زمان کلاس) متاسفانه مشکل بنده و بسیاری از دوستانی است که تمایل به استفاده از کلاسهایی با کیفیت بالا هستند.

 اگر خوانده این سطور هستید، سپاس از وقتی که صرف کردید و ممنون اگر عنایت کرده و راهنمایی بفرمایید.

پاسخ: واقعیت این است که برای رسیدن به هدف نیاز به وقت و برنامه ریزی زمانی منظم است، اما اگر در زندگی ما این امکان نباشد چطور؟ آیا باید ناامید شد؟ خیر، راه حل هایی وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند با این حال به هدفتان برسید.

نگرش شما چگونه باشد؟ نخست لازم است که توجه کنیم که راه حل ایده آلی برای این مسئله وجود ندارد، به عبارتی نمی شود معجزه کرد، اما می توان مسئله را به شکلی حل کرد که بهرحال به هدفتان برسید، یک شعر قدیمی ایرانی می گوید، آن کس که نداند و بداند که نداند، لنگان خرک خیش به منزل برساند. حالا در این باره هم مسئله همین است، شما می دانید که زمان شرکت در کلاس یک استاد خوب را ندارید، چون ساعت کاری یا سبک زندگی شما با برنامه کلاس های خوب جور نمی شود، با این حال لنگان ( نامنظم) ولی بهرحال به نتیجه خواهید رسید، اما چطور؟

 

حالت اول: وقتی که در ساعت کاری می توانید کلاس داشته باشید، ولی برنامه فردای شما معلوم نیست:

اگر ساعت کاری شما نامنظم است، انتخاب یک کلاس خصوصی برای شما بهترین انتخاب است، استاد لازم است که با ساعت کاری نامنظم شما انعطاف داشته باشد و کنار بیاد، در اینجا دو مسئله پیش میاد، اگر استاد خوبی نباشد، حتماً کنار میاد، چون شاگرد و درآمد کافی ندارد و وقت آزاد زیادی دارد، ولی اگر استاد خوبی باشد، نمی تواند کلاس نامنظم را قبول کند، چون کلاس نامنظم باعث می شود که کلاس منظم دیگری را از دست بدهد، به عبارتی لازم است که برنامه کاری اش را بداند و ساعت ها منظم باشد تا بتواند شاگردان دیگری را هم جذب کند.  بنابراین راه حل این است که یک استاد خوب را انتخاب کنید و به شکل هفتگی با ایشان قرار بگذارید، به عبارتی هر موقع که وقتی خالی دارید، از ایشان سوال کنید که آیا براشون ممکن است که همان یک جلسه را برگزار کنند؟  و اگر ایشان وقت خالی داشت فقط برای همان یک جلسه با ایشان کلاس داشته باشید، به این شکل شما وقت آن استاد را از قبل رزرو نکردید، و آن استاد با کمال میل هر وقت آزادی که برایش باقی مانده باشد و شما بخواهید را به شما می دهد. به عنوان مثال در آکادمی عبادی برخی از زبان آموزان شهریه یک ترم را پرداخت می کنند ولی کلاسی برای آنها به شکل ترمیک برنامه ریزی نمی شود، هر موقع که وقت داشتند از ما سوال می کنند، مثلا سوال می کنند که آیا فردا استاد من وقت خالی دارد، و اگر نه چه روز دارد؟ و به این شکل جلسه به جلسه هماهنگ می کنیم و کلاس را برگزار می کنیم تا موقعی که تعداد جلسات تمام ترم ایشان را پوشش بدهد.

 

حالت دوم: اگر به هیچ وجه در ساعت های معمولی نمی توانید کلاس داشته باشید

به جای اینکه صبح خیلی زود کلاس خصوصی بگیرید که امکان اینکه یک استاد خوب پیدا شود بسیار کم است ( چون استاد خیلی خوب در ساعت های معمولی ترجیح می دهد کار کند و وقتش کامل پر است، چرا باید از خوابش بزند و 6 صبح کلاس قبول کند؟)، به جای آن از استاد های خوبی که ترجیح می دهند شیفت شب کار کنند و صبح بخوابند و یا استاد های خوبی که روز جمعه را بخاطر ترافیک کمش ترجیح می دهند استفاده کنید. در حقیقت کار در شیفت بعد از ظهر تا شب و یا روز جمعه برای بسیاری استاد هایی که در کارشان موفق هستند ترجیح داده می شود، مگر اینکه متأهل باشند. در آکادمی عبادی گروهی از استادهای خوب ما فقط بعد از ظهر از ساعت 3 تا 9:30 شب کلاس قبول می کنند تا صبح ها بتوانند بهتر استراحت کنند و گروهی دیگر فقط صبح ها تا 3 بعد از ظهر تا بعد از ظهر و شب استراحت کنند، اما به ندرت استادی قبل از ساعت 8 صبح  کلاس می گیرد، چون آن موقع بهرحال ساعت استراحت است و چرا باید از زمان استراحتش بزند وقتی که در ساعت های کاری همه وقتش تکمیل می شود؟ 

 

حالت سوم: اگر در نقطه ای از دنیا هستید که با ساعت ایران هماهنگ نیست:

کلاس آن لاین خصوصی یک نفره با اسکایپ یا Facetimeیا هر Appدیگری که دوست دارید برگزار کنید و ساعتی از زندگی خودتان را انتخاب کنید که ساعت کاری صبح، شب و یا روز جمعه باشد، اما باز صبح خیلی زود را انتخاب نکنید، ( چون یک استاد خوب آن موقع صبح با نرخ معمولی کار نمی کند) مثلا زبان آموزانی از اروپا داریم که به وقت ایران ساعت 7 تا 9 شب کلاس می گیرند و برای آن ها ساعت حدود 5 یا 6 بعد از ظهر است. به این شکل استاد به راحتی کلاس را می تواند از منزلش برگزار کند و شما هم به هدف تان رسیدید.

حالت چهارم: اگر پول برای شما مسئله ای نیست:

در این حالت با پیشنهاد مبلغ قابل توجهی بیش از نرخ معمولی، می توانید یک استاد خوب را راضی کنید از وقت خوابش بزند و 6 صبح با شما کلاس داشته باشد و یا در هر ساعت غیر متعارف دیگری که شما مایل هستید.

 

نتیجه گیری:

به جای اینکه به دنبال استادی باشید که قبول کند در ساعت های غیر معمولی مثل صبح خیلی زود و یا شب خیلی دیروقت با نرخ معمولی با شما کلاس بگیرد، به دنبال شرایطی باشید که یک استاد خوب و موفق علاقمند باشد با شما کار کند. این شرایط عبارتند از:

1-     برنامه ریزی جلسه ای برای کلاس، برای آن زبان آموزانی که از برنامه فرداشون خبر ندارند

2-     شرکت در کلاس در روزهای 5 شنبه و جمعه، برای عزیزانی که در طول هفته نمی توانند در ساعت های کاری کلاس داشته باشند

3-     استفاده از کلاس در ساعت های بعد از کاری ( 5 تا 9:30 شب) که آکادمی عبادی در این ساعت ها نیز با همان استادان خوب در شیفت بعد از ظهر کلاس برگزار می کنند، خیلی از استاد ها ترجیح می دهند که بعد از ظهر ها فقط کار کنند

4-     استفاده از کلاس آن لاین برای زبان آموزانی که در ساعت زمانی دیگری در کشور دیگری هستند، به شرطی که زمان کلاس با توجه به وقت کلاس در تهران قابل انجام باشد.

5-     اگر پول برای شما یک مسئله نیست، می توانید به یک استاد خوب مبلغ بیشتری از نرخش پیشنهاد کنید که قبول زحمت کند در ساعت غیر متعارفی مثل 6 صبح با شما کلاس داشته باشد.

6-     در هر حالتی، هرگز با استادی که با نرخ معمولی در ساعت غیر معمولی کلاس می گیرد کار نکنید، چون همین نشان دهنده این است که این استاد متقاضی کافی ندارد، یعنی از موفقیت کافی و سابقه تدریس کافی برخوردار نیست، بنابراین برای کسب معاش مجبور است که از ساعت خواب و استراحتش بزند. 

امیدوارم این مقاله به شما کمک کند که بهترین تصمیم را بگیرید

 

عبادی

 

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها و ثبت نام با ما تماس بگیرید

کارشناسان آموزش به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ارتباط با ما