پنجشنبه 27 مرداد 1401.
امروز :

آشنایی با متد سریع آکادمی عبادی در آموزش مکالمه، آیلتس یا تافل

The Fastest Method To Learn

 

همه ما به دنبال موفقیت سریعتر هستیم و می دانیم که هر لحظه از عمر ما که در راه رسیدن به موفقیت سر می شود یک لحظه از عمر ما از روزی که موفقیت رسیدیم کم می شود، آینده منتظر است، آرزوهای ما منتظر هستند، و رسیدن به موفقیت تنها راه بدست آوردن آن هاست. گاهی موفقیت مهلت محدودی دارد، مثلا شما برای گرفتن پذیرش تحصیل تا ماه خاصی مهلت دارید و در غیر این صورت لازم است که یکسال دیگر ثبت کنید، بنابراین گرفتن مدرک زبان آیلتس یا تافل قبل از موعد مقرر شده اهمیت پیدا می کند، در این مقاله درباره عوامل مهم در سرعت موفقیت شما صحبت می کنیم و همینطور شما را با علت موفقیت سریع اکثر شاگردان آکادمی عبادی آشنا می کنیم.

 

1-سرعت برگزاری کلاس یک بحث است، سرعت نتیجه گرفتن از کلاس یک بحث دیگر است:

یکی از تبلیغ هایی فریب دهنده ای که شما امروزه در اطراف خودتان می بینید تبلیغ هایی مثل " از مقدماتی تا آیلتس 7 در 2 ماه" است. در حقیقت چیزی که این تبلیغ می گوید این است که ما تمامی آنچه شما لازم است که یاد بگیرید را در دو ماه کلاس برگزار می کنیم. اما اینکه شما چقدر از آن را بتوانید یادبگیرید مسولیت شماست. در آکادمی عبادی می توانیم روزی 10 ساعت کلاس برای هر شاگرد برگزار کنیم و حتی در کمتر از 2 ماه تمامی دوره تمام شود، ولی هدف ما این نیست، هدف این است که شما نتیجه بگیرید تا ما که از سال 2000 میلادی تا کنون در کنار شما هستیم، همچنان خوشنام بمانیم.

2-برای موفقیت سریع تر به جای تمرین های کلی، لازم است که تمرین های اختصاصی داشته باشیم:

یکی از ویژگی های منحصر به فرد آکادمی تمرین های IEPاست که از آمریکا ایده آن را یاد گرفتم و در ایران اجرا می کنیم. IEPیعنی Individual Educational Program، وقتی که شاگردی در زمینه خاصی مشکل دارد، به جای اینکه کل کلاس را دوباره دوره کنند یا فقط بگویند که بیشتر تمرین کن، دقیقاً پیدا می کنند که مسئله آن شاگرد چیست و تمرین یا تمرین های اختصاصی که فقط آن مسئله را نشانه می گیرد را طراحی می کنند که هرچه زودتر مسئله حل شود.

برای درک بهتر مسئله برای شما دو مثال می زنم: اگر مشکل شما در صحبت کردن این باشد که لغت معنی ها را نمی توانید راحت به ذهنتان بیاورید و استفاده کنید، به جای اینکه فقط با شما تمرین مکالمه انجام شود ( تمرین کلی) لازم است که با شما تمرین اختصاصی آن یعنی تمرین " تداعی لغت معنی در مکالمه" انجام شود، این تمرین اختصاصی یک تمرین IEPاست و باعث می شود که سریعتر مسئله شما برطرف شود. به عبارت دیگر به جای اینکه بیشتر تمرین کنیم، هوشمندانه تر تمرین می کنیم.

یک مثال دیگر، مثلا اگر شما در شنیدن مشکل داشته باشیم، به جای اینکه فقط به شما گفته شود، بیشتر تمرین کن، بیشتر گوش کن، بنویس، نکته بردار و از این قبلی مسائل، باید دید که علت اینکه شما در شنیدن مشکل دارید چیست؟ آیا درک گرامر برای شما سخت است؟ آیا سرعت صحبت گوینده برای شما به نظر سریع می رسد؟ آیا لغت معنی ها به نظر شما خیلی جدید است؟ آیا با لهجه گوینده مشکل دارید؟ با تجزیه مسئله به این سوالات، می توانیم متوجه شویم که شما در کدام بخش مشکلی ندارید، و از آن بخش بگذریم و تمرکزمان را روی تمرینی بگذاریم که فقط روی بخشی که مشکل دارید کار کند، به این شکل شما سریعتر نتیجه می گیرید، به عبارتی با تمرین کلی هم می شود نتیجه گرفت، ولی وقت بیشتری می گیرد.

 

3-بسته های آموزشی آیلتس لازم است که اصل مطلب را برای شما جداکرده باشند:

کتاب های زیادی برای موفقیت لازم است، ولی اگر فرصت شما کم باشد، لازم است که چکیده اصلی هر کتاب در اختیار شما قرار بگیرید، لازم است که مطالب تا آنجا که ممکن است لازم و ساده توضیح داده شود، لازم است که لغت معنی هایی که واقعاً برای آزمون تافل یا آیلتس مهم هستند اول در اختیار شما قرار بگیرند و در آخر اشتباهات تکراری و متداول برای شما روشن شوند. در بسته های آکادمی عبادی 12 بخش اصلی داریم و تا امروز حتی یک زبان آموز نداشتیم که بسته ها را در کنار کلاس گذرانده باشد و در آزمون تشریحی آن ها قبول شده باشد و به هدفش نرسیده باشد. به عبارتی از وقت کلاس برای تمرین و حل مشکلات شما استفاده می کنیم و در منزل شما بهترین منابع را برای یادگیری و تمرین بیشتر در اختیار دارید. بسته های آموزشی آکادمی عبادی برای شاگردان آکادمی عبادی رایگان هستند و بعد از هر بسته، برای دریافت بسته بعدی لازم است که ثابت کنید که بسته قبلی را مطالعه کردید نه اینکه فقط در قفسه کتاب خانه تان گذاشتید، بنابراین لازم است که در آزمون تشریحی آن شرکت کنید و قبول شوید، آزمون هر برای شاگردان رایگان است.

 

4-جداکردن مهارت ها مهم است:

یکی از مسائلی که در مدیریت تولید درس داده می شود این است که گلوگاه ها را بشناسیم و روی آن ها تمرکز کنیم که سرعت بیشتر شود، در آموزش نیز همینطور است، در موسساتی که هر چهار مهارت با هم درس داده می شوند، سرعت پیشرفت کاهش پیدا می کند، تدریس همزمان چند مهارت با هم، باعث می شود که تمرکز و پیشرفت کمتر شود، در آکادمی عبادی هر مهارت جداگانه تدریس می شود و خیالمون از نمره شما در یک مهارت راحت می شود و به سراغت مهارت بعدی می رویم، یعنی Speaking، Writing، Readingو Listening. تدریس همزمان چند مهارت ما را یاد ضرب المثل برداشتن همزمان چند هندوانه می اندازد. تدریس همزمان مهارت ها در کلاس ESlمفید است، نه در کلاس آیلتس. تدریس همزمان به نفع آموزشگاه است چون میزان ساعات آموزش و شهریه های که شما پرداخت می کنید را افزایش می دهد.  تنها در پایان کلاس آیلتس، جهت رفع اشکال  و جمع بندی در صورت نیاز شاگرد، می توان چند جلسه دوره روی همه مهارت ها برگزار کرد.

 

5-مشاوره و برنامه ریزی منزل:

شاگردانی که مستقیم با من مشاوره تلفنی دارند همیشه سریعتر به نتیجه می رسند. به مسائل آنها گوش می کنم، و تمرین لازم را برای آن ها مشخص می کنم، به این شکل نه تنها در کلاس بلکه در منزل هم حمایت می شوند، در برنامه ریزی منزل باید شرایط هر شخص را در نظر گرفت، مثلا شخصی که متأهل است، بچه دارد، و تا ساعت 7 طول می کشد از سر کار به خانه برسد، نمی تواند مانند دختری که دانشگاه را تمام کرده و الان تمامی وقتش برای مطالعه زبان انگلیسی آزاد است یک برنامه داشته باشد. همینطور مسائل روانی وجود دارد که باعث می شود شاگردان پیشرفتشان متفاوت باشد، گروهی همیشه استرس دارند، گروهی تمرکز کمی دارند، گروهی افسردگی دارند، برای کمک به شاگردان گاهی لازم است که نه تنها بر مطالعه و تمرین زبان انگلیسی، بلکه به مشاوره روانشناسی هم اهمیت داد. نکته مهم در اینجا این است که وقتی که شاگردی برای مشاوره تماس می گیرد و به شکل منظم ارتباطش را حفظ می کند، به عبارتی متعهد تر و نگران تر پیشرفت خودش است و این تعهد باعث موفقیتش می شود.

 

این 5 مورد علت های اصلی موفقیت سریعتر شاگردان آکادمی عبادی است، امیدوارم این مقاله برای شما خواننده عزیز، چه شاگرد، چه مدرس آیلتس هستید مفید بوده باشد.

 

برای شما که به فردایی بهتر می اندیشید

 

بابک عبادی

 

 

 

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
/component/komento/?controller=captcha&task=display&tmpl=component&captcha-id=681851
شرایط و قوانین.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها و ثبت نام با ما تماس بگیرید

کارشناسان آموزش به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ارتباط با ما