پنجشنبه 9 تير 1401.
امروز :

 

سوال اول: با اینکه این دو ترم فشرده بوده و خوب نتوانستم به تکالیفش برسم، چطور مطمئن باشم که در ترم بعدی از کلاس عقب نخواهم بود؟
پاسخ:  سعی کنید این ترم را با تمرکز بر یادگیری استراتژیها و مطالعه و تمرین لغت معنی های آیلتس پیش ببرید. 
برای جبران عقب افتادگی گذشته روزی نیم ساعت در نظر بگیرید و آهسته آنچه باید انجام دهید و یا دوره کنید را در طی این ترم و ترم های آینده انجام دهید.
تجربه نشان داده که همه زبان آموزان در آغاز از کلاس جا می مانند چون سیستم خصوصی سنگین تر از کلاسهای عمومی است و این طبیعی است نگرانش نباشید. برخی از زبان آموزان فکر می کنند که بهتره چند وقتی مرخصی بگیرند و آنچه نرسیدند را تمرین کنند، این زبان آموزان موفق نمی شوند، زیرا که با رها کردن کلاس نه تنها زمان را از دست می دهند و مطالب جدید را یاد نمی گیرند، بلکه تمرین کردن به تنهایی در منزل فشرده نیست و از راهنمایی استاد نیز محروم می شوید. مصمم باشید، آرامش داشته باشید، پک ها را با دقت مطالعه کنید، سوالاتتون را یادداشت کنید و بپرسید و فقط به آنچه در امروز در کلاس می آموزید اول اهمیت بدهید، سپس آنچه در روزهای گذشته جا مانده را کم کم دوره کنید. به مرور این مطالعه عادت شما می شود و همیشه مطالب ترم های قبل را دوره خواهید کرد. ( یادگیری با روش لایتنر)

سوال دوم: همه دانشگاه های آمریکا مدرک آیلتس را قبول ندارند، برم تافل بهتر نیست؟
پاسخ: خیر بهتر نیست، مدرک آیلتس IELTS را همه دانشگاه های آمریکا قبول دارند، چه آنهایی که در وب سایتشون نوشتند قبول دارند، چه آنهایی که ننوشتند، در بخش Admission دانشگاه ها همیشه سه روش برای اثبات توانایی شما در انگلیسی پیشنهاد می شود، مدرک تافل، تحصیل به مدت 4 سال در یک دانشگاه انگلیسی زبان، و یا مدرک معادل تافل. برخی از دانشگاه ها در همان وب سایت مدرک آیلتس IELTS را بعنوان جایگزین پیشنهاد می کنند، ولی پیشنهاد ندادن آن به معنی این نیست که آن را قبول ندارند، بلکه شما می توانید با بخش Admission با یک ایمیل تایید بگیرید که چه نمره ای را در  مدرک آیلتس معادل نمره تافل TOEFL قبول دارند. این مطلب به شکل عملی تجربه شده است.


مدرک آیلتس IELTS ( آیلس)  به شکل رسمی در تقریبا تمامی دانشگاه های معتبر آمریکایی پذیرفته می شود، برای اطلاعات بیشتر می توانید  لینک زیر را در مرورگرتان تایپ کنید یا به راحتی عبارت USA says yes to IELTS را در گوگل جستجو کنید.

 IELTS.org

 

IELTS is accepted in USA

برای موفقیت شما و گرفتن پذیرش این سه مدرک با هم فرقی نمی کنند، تنها مسئله این است که اخذ نمره خوب در تافل TOEFL IBT از آیلتس  IELTS دشوار تر است و در معادل سازی نمره آیلتس IELTS موفقیت شما را بالاتر می برد.


مسئله آخر این است که بهتر است تمامی انتخابهای خودتان را به آمریکا محدود نکنید، فراموش نکنید که مسائل سیاسی که هر روز پیش می آیند  بر روی معیارهای صلاحیت اخذ ویزا اثر می گذارند و می توانند به راحتی باعث عدم موفقیت شما در اخذ ویزا باشند ، پس گرفتن پذیرش تنها شرط ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا نیست، البته انشالله که موفقیت همراه شماست، ولی شرط عقل است که همه تخم مرغ ها را در یک سبد نگذاریم،  بنابراین همیشه کار عاقلانه این است که برای دو دانشگاه در کانادا و همینطور سوئد و ایتالیا نیز همزمان اقدام کنید، راه رسیدن به موفقیت تحصیلی در آمریکا گاهی از این کشورهاست،در همه کشورهای جهان  مدرک آیلتس IELTS را برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی می پذیرند، و برخی از آنها تافل TOEFL را نیز را بعنوان معادل قبول می کنند.

فراموش نکنید،  موفقیت در آزمون آیلتس IELTS آسان تر از تافل  TOEFL است، ولی این به این معنی نیست که خیلی آسان است، باید مثل شخصی که برای آزمونی مهم زحمت می کشد هر روز مطالعه منظم و برنامه ریزی داشته باشید.

با آرزوی موفقیت برای شما که به فردایی بهتر می اندیشید

بابک عبادی

نظر خود را اضافه کنید.

0
/component/komento/?controller=captcha&task=display&tmpl=component&captcha-id=667149
شرایط و قوانین.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • https://secure.gravatar.com/avatar/d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e?s=100&d=mm

  مهمان (نگین)

  با سلام
  همه در مورد این سوال می پرسند که دانشگاه هایی که تافل می خواهند مدرک آیلتس رو هم قبول میکنند؟!سوال من برعکسه میخوام بدونم مدرک تافلو هم کشورهای اروپایی هم آمریکایی قبول دارن؟اگر بخوام برای کشورهای آمریکا-کانادا-آلمان و استرالیا اپلای بفرستم آیلتس داشتن بهتره یا تافل؟!(دانشگاه یا کشور خاصی مد نظرم نیست هرکدوم شرایط بهتر فاندی داشته باشند بهتره)

 • https://secure.gravatar.com/avatar/0c4292ae056553cd51278fff9766fde4?s=100&d=mm

  مهمان (عبادی)

  سلام خانم نگین،
  خیر تافل را همه دانشگاه های اروپایی قبول ندارند.
  اگر نیاز به مشاوره دارید به ما از طریق بخش تماس با ما تماس بگیرید، خوشحال می شویم کمکی بکنیم

 • https://secure.gravatar.com/avatar/bda7e1b90cd59aa439e552c2cd5e3013?s=100&d=mm

  مهمان (Zeinab)

  سلام برای کار و زندگی در امریکا ایلتس خوبه یا تافل؟

 • https://secure.gravatar.com/avatar/850755376380d6fa6b0f2ddf22e08e5c?s=100&d=mm

  مهمان (نيلوفر)

  براي كساني كه انگليسي را با لهجه امريكايي ياد گرفته اند ازمون ايلس سخت نيست؟ چون به لهجه بريتيش صحبت ميشه، درسته؟

 • https://secure.gravatar.com/avatar/0c4292ae056553cd51278fff9766fde4?s=100&d=mm

  مهمان (بابک عبادی)

  در پاسخ به: مهمان (نيلوفر)

  چرا سخت است. چون در آزمون آیلتس هر سه لهجه آمریکایی، انگلیسی و استرالیایی وجود دارد، به همین دلیل تمرین با هر سه لهجه لازم است. اگر شما تمرین کافی با لهجه آمریکایی دارید و در آزمون Listening تافل نمره بالاتری می آورید، توصیه می شود که در آزمون تافل شرکت کنید. برای یادگیری لهجه انگلیسی به ازای هر یک نمره آیلتس، تقریبا به 24 ساعت تمرین در منزل نیاز دارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها و ثبت نام با ما تماس بگیرید

کارشناسان آموزش به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ارتباط با ما