سه شنبه 3 خرداد 1401.
امروز :

4 مورد مهم که برای آمادگی آزمون Ielts Listening ( آیلتس، آیلتز، ایلتس، ایلتز )IELTS باید انجام دهید:

{jcomments off}

 

به آزمون Ielts Listening ( آیلتس، آیلتز، ایلتس، ایلتز ) نگاهی بیاندازید، به این منظور می توانید از منابع معتبر کتابهای کمبریج که از شماره 1 تا 7 در زمان نگارش این متن منتشر شده اند استفاده کنید، این منابع سوالات آزمون های واقعی قبلی هستند . این کتابها آنقدر مشهور هستند که با مراجعه به هر کتاب فروشی معتبری در هر نقطه شهر تهران و دیگر شهرهای بزرگ آنها را خواهید یافت.

 

 

همانطور که مشاهده خواهید کرد، آزمون Ielts Listening ( آیلتس، آیلتز، ایلتس، ایلتز )IELTS از چهار بخش تشکیل شده است، در هر بخش دقیقا 10 سوال قرار دارد، حال شما از خودتان می پرسید بهترین برنامه ای که برای بدست آوردن بهترین نتیجه از این تست چه می باشد؟

 

شما از خودتان می پرسید که آیا برنامه ای وجود دارد که مرا به موفقیت کامل برساند؟

 

 

 

دوره های آمادگی آزمون IELTS مرکز آموزش زبان خصوصی بابک عبادی

 

 

بلی در مرکز آموزش خصوصی بابک عبادی برنامه ای مدون برای تقویت مهارت Listening وجود دارد که در این مقاله شرح کلی آن در اختیار همه عزیزانی قرار می گیرد که به این هدف می اندیشند:

 

برای آمادگی آزمون Ielts Listening ( آیلتس، آیلتز، ایلتس، ایلتز )IELTS باید نخست تشخیص داد که این آزمون از چه مواردی تشکیل شده است، سپس می توان با تقویت این موارد، نمره نهایی این آزمون را ارتقاء داد.

 

در اکثر آموزشگاه ها و کلاسهای زبان ایران برای تقویت مهارت Listening تنها به تست زدن اکتفا می کنند، اما نکته مهم این است که مهارت Listening با تست زدن به میزان کمی تقویت می شود و روش های شناخته شده تری برای تقویت آن وجود دارد.

 

 

4 مورد مهم که در یک برنامه موفق آمادگی برای آزمون Ielts Listening (: آیلتس، آیلتز، ایلتس، ایلتز )IELTS باید مورد توجه باشند عبارتند از:

 

 

1. تقویت مهارت Listening

2. آشنایی با نحوه برگزاری آزمون و تکنیک های پاسخگویی به سوالات

3. افزایش تمرکز و سرعت پاسخگویی با انجام حداقل روزی یک تست Listening

4. افزایش لغت معنی به شکل شنیداری

 

 

Ielts Listening

 

 

حال هر کدام از این 4 مورد را برای شما به طور خلاصه توضیح میدهم:

 

 

تقویت مهارت Listening

 

با ارزشترین موردی که برای تقویت مهارت Listening باید بدانید این حقیقت است که گوش شما همواره قسمتی از آنچه می شنوید را سانسور می کند، زیرا که از تشخیص آن ناتوان است، بنابراین هر اندازه که تست جدید و یا Listening جدید گوش دهید، همواره درصدی از آنچه می شنوید قابل درک نیست، برای رفع این ضعف و تقویت مهارت Listening باید بجای فقط گوش کردن به منابع Listening جدید، یک منبع Listening را انتخاب کرده و آن منبع را جمله به جمله آنقدر تکرار کنید ( با صدای بلند و بدون اینکه اول آنچه می شنوید را بنویسید)، تا هرآنچه می شنوید قابل درک و تکرار شود، به این ترتیب مغز شما قابلیت شناخت کلماتی را که تا به حال سانسور می کرده است پیدا خواهد کرد و به این ترتیب مهارت Listening شما به میزان قابل توجهی افزایش می یابد، این افزایش در انجام تست های بعدی نمایان خواهد بود، زیرا که با اینکه تست ها از مطالب متفاوتی تشکیل شده اند، اما کلمات و عبارت ها مشترک بسیاری در آنها می باشد و همینطور در بسیاری از مواقع علت عدم درک وجود کلمات جدید نیست، بلکه عدم عادت به نحوه گفتار (Intonation) گوینده است.

 

 

آشنایی با نحوه برگزاری آزمون و تکنیک های پاسخگویی به سوالات

 

در تست ها نکات هوشمندانه ای در نظر گرفته شده اند، که به راستی ارتباطی با مهارت Listening ندارند، بعنوان مثال اگر شما بشنوید که در ماه ژانویه کوسه ها در استرالیا بیشتر هستند و سپس از شما در یک تست سه گزینه ای خواسته شود که انتخاب کنید در چه فصلی کوسه ها در سواحل استرالیا بیشتر هستند، شما ممکن است با دانستن این موضوع که ژانویه تقریبا همان دی ماه ایران است، گزینه زمستان را انتخاب کنید، این در حالیست که پاسخ درست " تابستان" است، زیرا که در نیم کره جنوبی فصول معکوس نیم کره شمالی هستند، اما آیا این نکته قابل فراموشی درس جغرافیا به اندازه کافی به مهارت Listening مربوط است. ( مثالی که زده شد از سوالات واقعی آزمون Ielts می باشد که در کتاب هایCambridge موجود می باشد)

 

با توجه به آنچه ذکر شد در مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی مجموعه ای از نکات و تکنیک ها برای زبان آموزان گردآوری شده است تا آنها را به بهترین شکل برای آزمونIelts Listening ( آیلتس، آیلتز، ایلتس، ایلتز )آماده کند.

 

برای آن دسته از عزیزانی که امکان حضور در این دوره ها را پیدا نمی کنند توصیه می شود که از منابع قابل قبولی مانند کتاب 101 IELTS و یا 202 IELTS استفاده کنند.

 

 

افزایش تمرکز و سرعت پاسخگویی با انجام حداقل روزی یک تست Listening

 

به مرور با افزایش تعداد تست هایی که انجام می دهید مهارت و تمرکز شما افزایش می یابد، البته مدیریت استرس و تمرین های افزایش تمرکز حواس نیز شما را در این مورد یاری می دهد.

در هنگام انجام آزمون به نتیجه آن نیاندیشید، بلکه به این بیاندیشید که شما سزاوار موفقیت هستید و باید برای رسیدن به موفقیت برای خودتان بجنگید و بهترین سعی تان را انجام دهید. تست ها آسان هستند، از دیدن سوالات مشوش نشوید و در نظر داشته باشید که شما لازم نیست تمامی سوالات را پاسخ بدهید، پاسخ 30 سوال درست از 40 سوال معمولا برای کسب نمره 6.5 کافی است، و این نمره برای اکثر زبان آموزان کافی است، اگر برای پاسخگویی 35 سوال خودتان را آماده کنید، به راحتی می توانید به کسب نمره 7 امیدوار باشید.( نمره دقیقه شما بسته به هر تست ممکن است کمی بیشتر یا کمتر باشد.)

 

 

افزایش لغت معنی به شکل شنیداری

 

مهم نیست که تا چه اندازه مهارت شما در انجام تست بالا باشد و با نکات تست آشنا باشید، اگر لغت معنی کافی نشنیده باشید و با تلفظ های لغات به اندازه کافی آشنا نباشید، همواره از نتیجه مایوس خواهید شد، لغت معنی در آمادگی آزمون Ielts Listening ( آیلتس، آیلتز، ایلتس، ایلتز ) نقش مهمی دارند. منابع زیر برای تقویت لغت معنی به شما معرفی می شوند، فراموش نکنید که شنیدن این لغات مهم تر از خواندن آنهاست، تلفظ صحیح را با کمک دیکشنری های سخنگوی خوب که به شکل نرم افزار نصب می شوند تجربه کنید.

بعنوان مثال از دیکشنری کمبریج یا آکسفورد و یا دیکشنری فارسی – انگلیسی نارسیس استفاده کنید، تلفظ های دیکشنری بابیلون توصیه نمی شوند.

 

منابع خوب برای تقویت لغت معنی

کتابهای سه گانه آبی، زرد و قرمز Long man

کتاب 504

 

 

و آخرین نکته:

علاوه بر تقویت دامنه لغات، مهم است که مهارت حدس زدن و همینطور Paraphrase را تقویت کنید، وقتی به این مهارت ها  مسلح شوید، می توانید معنی حدودی لغاتی را که نمی دانید به درستی حدس بزنید، این مهارت نه تنها برای آمادگی آزمون Ielts Listening ( آیلتس، آیلتز، ایلتس، ایلتز ) بلکه برای زندگی در یک کشور انگلیسی زبان لازم می باشند.

 

جهت اطلاع بیشتر و ثبت نام دوره های آمادگی آزمون Ielts Listening ( آیلتس، آیلتز، ایلتس، ایلتز ) با مرکز آموزش خصوصی بابک عبادی تماس بگیرید.

 

با آرزوی موفقیت برای شما

 

بابک عبادی

 

 

منابع بیشتر:

 

در این قسمت نکاتی از وب لاگ www.Ielts-blog(dot)com برای شما انتخاب شده است که توسط شرکت کننده موفق تست Listening توصیه شده است. همانطور که مشاهده می کنید مهمترین نکته در انجام آزمون Listening تمرکز کافی در هنگام آزمون بر نکات و تکنیک ها و تمرین هر چه بیشتر توصیه شده است.

 

 

 

Tips for success in IELTS Listening

To succeed in the IELTS test, the key is practice. Never dream you will gain anything without any efforts. The fact is I had to do a great number of practice tests in a month before taking the real test. I did approximately one test a day, including reading and listening. Sometimes I practiced Writing and Speaking Tests at home.

Remember, you MUST do Listening, Reading and Writing Tests continually. In the real test, there will be no time for you to have a break. They officially say that you will have 5 minutes between each part, the fact this is not always so. Therefore, you must practice to cope with extremely high tension and pressure in the real test.

Practicing writing and speaking at home is not actually a good way. You need someone to check your writing and give advices in your speaking. However, I myself don’t have that advantageous condition as well, so I just simply do the test at home. Regardless of disadvantages, practicing at home will certainly help you deal will limited time and improve your organization in both writing and speaking in short times. Moreover, it also helps you get familiar with difficult questions and be well prepared for the up-coming exam.


I spent 3 months preparing for the IELTS test, 2 months to gain back basic English knowledge in English centers and 1 month to constantly do practice tests. It is the best if you have long-term plan for your exam , including improving vocabulary, revising grammar, learning and applying strategies for each type of question in IELTS test as well as improving 4 skills.

Now I will go into details about my way of studying and I think it will help your English improve:

Listening tips

This is considered to be the hardest skill to improve for most people. In reality, it is one of my weaknesses. To improve listening, you have no choice but to practice every day, practice as much as you can.

There are a lot of English channels where you can listen and try to understand what they are talking about. If you’ve got difficulty in understanding these universal channels, perhaps you need to learn more daily vocabulary and try to practice some easy listening books. The key here is just main idea. As long as you still understand what they are talking about, you will be fine. The purpose of this way is that you can familiarize with English and correct your pronunciation in basic words (the words you have known). Therefore, this is also an excellent way to prepare for speaking.

However, you MUST avoid BBC. There is absolutely nothing you can learn from BBC. If your level of English is good enough to understand BBC, you don’t need to come here and seek for advices; just do practice tests, it will save your time.

When doing Listening Practice Tests, you also have to catch the main ideas as well. However, this time you must practice listening to details too. The main ideas will help to you determine what the key words are and focus on important section. Stress and intonation are also helpful. Sometimes, a lot of unnecessary details make you confused and then you can’t catch the key words.

To sum up, the key for listening is Listen to English as much as you can

 

.

 

 

 

 

Brought to you by Babak Ebadi English Center

www.english-ebadi.com

 

لطفا در هنگام استفاده از منابع این وب سایت نام مرکز و لینک وب سایت را ذکر کنید و در صورت تمایل به تبادل لینک با این مرکز تماس بگیرید.

نظر خود را اضافه کنید.

0
/component/komento/?controller=captcha&task=display&tmpl=component&captcha-id=654909
شرایط و قوانین.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها و ثبت نام با ما تماس بگیرید

کارشناسان آموزش به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ارتباط با ما