سه شنبه 3 خرداد 1401.
امروز :

آیا موفقیت در آزمون آیلتس با نمره 7 از کاملاً مبتدی در دو ماه ممکن است؟

 

سوالی که شبیه آن بارها پرسیده شده:

بنده در حال آماده سازی برای شرکت در آزمون آیلتس در مهر و یا آبان ماه می باشم. اما حقیقت امر این است که میخواهم بصورت فوق فشرده در سه / 4 ماه ، با استفاده از کلاس خصوصی و در صورت امکان ( هر روز ) خودم را برای آزمون آماده کنم. سطح زبانم متوسط هست اما دوست دارم کلاس را از پایه شروع کنم چون احساس می کنم گاهی اوقات آنچه یادگرفته ام با شیوه نامه امروزی زبان تطابقی ندارد.

آنچه در حال حاضر میدانم، این هست که من میخواهم و انشاالله میتوانم برای آزمون خودم رو آماده کنم. به نظر شما، آیا این امر امکان پذیر است؟ و آیا کسب نمره هدف 6.5 الی 7 ممکن است؟

ممنون می شوم از راهنمایی تون بهره مند بشم.

جواب: سلام بر شما

برای موفقیت در آزمون آیلتس لازم است که نخست مهارت انگلیسی شما به سطح نمره ای که می خواهید برسد، سپس در کلاس آمادگی آیلتس شرکت کنید که در عمل با تست ها و ترفند ها به خوبی آشنا شوید، سپس استراتژی، تکنیک و تمرین های لازم برای موفقیت در تست ها را یاد بگیرید و به خوبی تمرین کنید. این راه اگر در سطح متوسط باشید در 3 تا 4 ماه برای کسب نمره 6.5 تا 7 به راحتی ممکن است. اما اگر بخواهید دوباره از کاملا مقدماتی شروع کنید، زمان بیشتری خواهد گرفت. اینکه چقدر زمان نیاز دارید، بستگی به این دارد که چقدر نیاز به مرور و یادآوری باشد و سطح واقعی شما چیست که بعد از تعیین سطح در آکادمی عبادی برای شما مشخص می شود.

 

نکته مهم: تفاوت است بین گذراندن کلاس و آماده شدن برای آزمون آیلتس:

شما می توانید از صبح تا بعد از ظهر به شکل فوق فشرده در کلاس و تمرین های کلاس شرکت کنید و تمامی دوره از مقدماتی تا آیلتس را در کمتر از دو ماه بگذرانید، کاری که برخی از موسسات تبلیغ آن را می کنند، اما واقعیت این است که این حجم زیاد آموزش باعث می شود که برخی از مطالب در ذهن شما با هم ترکیب شوند، برای حافظه شما دسترسی به مطالبی که چند روز پیش خواندید سخت تر شود، و همینطور وقت کافی برای مرور و یادآوری در منزل نباشد. چنین برنامه فشرده ای گرچه از لحاظ تبلیغاتی برای موسساتی که اینکار را انجام می دهند مفید است، اما به خیر زبان آموز نیست. در حقیقت شما مبلغی که لازم است در طول چند ماه آهسته پرداخت کنید، و مطالبی که لازم است که بعد از مرور و تکرار با آرامش یاد بگیرید که در حافظه شما تثبیت و تبدیل به مهارت شود را می خواهید یکجا یاد بگیرید. مثل این می ماند که موسسه به شما قول دهد که در یک ماه 50 کیلوگرم لاغر کنید، ممکن است، اما مفید نیست، مضر است و درباره آیلتس احتمال اینکه چنین دوره ای شما را به موفقیت برساند زیاد نیست.

برای درک بهتر مسئله به راهنمای زیر توجه کنید:

1.      به ازای هر 4 ساعت آموزش که در آکادمی عبادی در هفته دریافت می کنید، هر روز هفته نیاز به 2 ساعت تمرین و مرور در منزل دارید.

2.      بنابراین کلاس معمولی، یعنی 4 ساعت آموزش، نیاز به روزی 2 ساعت تمرین در منزل  دارد.  ( دو جلسه دو ساعته کلاس در هفته یا معادل زمانی آن)

3.      کلاس نیمه فشرده، یعنی 8 ساعت آموزش در هفته نیاز به روز ی4 ساعت تمرین در منزل  دارد. ( 4 جلسه دو ساعته کلاس در هفته یا معادل زمانی آن)

4.      کلاس فشرده یعنی 12 ساعت آموزش در هفته نیاز به روزی 6 ساعت تمرین در منزل  دارد. ( 6 جلسه دو ساعته کلاس در هفته یا معادل زمانی آن)

5.      کلاس فوق فشرده یعنی 16 ساعت آموزش در هفته نیاز به روزی 10 ساعت تمرین در منزل  دارد.  ( 8 جلسه دو ساعته کلاس در هفته یا معادل زمانی آن)

 

نتیجه گیری: ما نیز به عنوان یک موسسه بدمان نمی آید که مبلغ تمامی ترم ها را یک دفعه در دو ماه دریافت کنیم، اما با توجه به سابقه 18 سال آموزش موفق شما عزیزان، می دانیم که موفقیت شما برای ما بسیار سودآور است، تا دریافت سریع شهریه، شما سرمایه گذاری تبلیغاتی ما هستید و عدم موفقیت شما برای ما بسیار هزینه بیشتری دارد.

بنابراین به شما توصیه می کنیم که:

 

1-     نخست واقع بینانه تخمین بزنید که حداقل روزی چند ساعت وقت تمرین و مرور در منزل دارید و معادل آن کلاس بردارید.

2-     راه را آهسته و پیوسته شروع کنید، صبور و با پشتکار باشید

3-     دقیقاً طبق برنامه ریزی که برای شما می شود پیش روید.

4-     حریص نباشید و وعده های غیر قابل باور را باور نکنید، در نظر داشته باشید که نمره 6.5 به بالا در آیلتس یعنی تسلط در سطح پیشرفته به بالا، این چیزی نیست که شما بتوانید در یکی دو ماه از کاملاً مقدماتی به دست آورید، بنابراین اگرجایی چنین ادعایی می کند، شرط عقل است که شک کنید، نه اینکه باور کنید.

 

به امید روزی که با پیشرفته تکنولوژی یادگیری زبان انگلیسی در چند دقیقه ممکن باشد، این روز خواهد آمد و به یاد امروز خواهیم بود.

 

با آرزوی موفقیت برای شما که به فردایی بهتر می اندیشید

 

عبادی

نظر خود را اضافه کنید.

0
/component/komento/?controller=captcha&task=display&tmpl=component&captcha-id=654876
شرایط و قوانین.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها و ثبت نام با ما تماس بگیرید

کارشناسان آموزش به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ارتباط با ما