سه شنبه 3 خرداد 1401.
امروز :

یک سوال متداول متقاضیان

آیا می شود با سطح بالای متوسط در آزمون آیلتس نمره خوب آورد؟

 

نمرات خوب در آیلتس یعنی نمره بالای 5.5.

به راهنمایی زیر توجه کنید

نمره 5.5 حداقل نمره ای است که برای ویزای کار، مهاجرت و یا پذیرش تحصیلی در نظر گرفته می شود.  

نمره 6.5، یک نمره قابل قبول برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی در سطح پیشرفته است، برای دریافت ویزای تحصیلی در مقطع ارشد به بالا، ویزای کار و یا مهاجرت بیشتر از هر نمره دیگری درخواست می شود.

نمره 7.5، این نمره یعنی سطح بالای پیشرفته، معمولاً برای مهاجرت یا ویزای تحصیلی در سطح دکتری این نمره درخواست می شود. بسته به نوع شغل نیز ممکن است برای ویزای کار این نمره لازم باشد.

نمره بالای 7.5، معمولاً برای جبران کمبود امتیاز مهاجرت در موارد دیگر درخواست می شود، مثلا ممکن است شما امتیاز سن کافی نداشته باشید و بخواهید با دریافت نمره 8 آن را جبران کنید.

 

اگر شما در سطح Upper Intermediateباشید، با روزی 4 ساعت تمرین در منزل و گذراندن 4 ترم که می تواند در دو ماه با 8 ساعت آموزش در هفته انجام شود، به نمره 5.5 برسید. برای نمرات بالاتر از 5.5 مدت زمان قابل توجه بیشتری لازم است، هرچقدر نمره بالاتری بخواهید به شکل تصاعدی زمان بیشتری لازم است، مثلا برای نمره 7.5 نیاز به 4 ماه کلاس با 8 ساعت آموزش در هفته و 4 ساعت تمرین در منزل خواهید داشت. این توضیحات جنبه تخمین دارد و باید در نظر داشت که شرایط هر زبان آموزی با زبان آموز دیگر فرق می کند که بعد از تعیین سطح و همینطور در طول آموزش مشخص می شود. گاهی زبان آموزان زودتر یا دیرتر از این تخمین موفق می شوند.

 

نکته: نمره هدف خودتان را بهتر است که از قبل شروع مشخص کرده باشید، به این خاطر که قبل از شروع کلاس آیلتس لازم است که سطح انگلیسی شما به سطح نمره دلخواه نزدیک شده باشد، به عنوان مثال اگر شما در سطح    Upper Intermediateهستید برای نمره 5.5 می توانید مستقیم در کلاس آیلتس شرکت کنید، اما اگر نمره 6.5 مد نظر شما باشد، لازم است که نخست مهارت انگلیسی شما، مخصوصاً مکالمه به سطح نمره 6.5 رسیده باشد، سپس در کلاس آیلتس شرکت کنید. 

 

زنده باشید

 

عبادی

نظر خود را اضافه کنید.

0
/component/komento/?controller=captcha&task=display&tmpl=component&captcha-id=654892
شرایط و قوانین.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها و ثبت نام با ما تماس بگیرید

کارشناسان آموزش به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ارتباط با ما