پنجشنبه 27 مرداد 1401.
امروز :

خوب پس شما تصمیم دارید که سه ماهه مدرک آیلتس با نمره 7 یا بالاتر بگیرید؟

در این مقاله با هم روش رسیدن به این هدف را مرور می کنیم.

آیا سه ماه وقت برای گرفتن نمره 7 کافی است؟ پاسخ این سوال بستگی به سطح زبان انگلیسی شما در حال حاضر دارد، اگر الان در سطح نمره 6 باشید، بله حتماً کافی است، ولی معمولاً متقاضیانی که به آکادمی عبادی برای کلاس آیلتس شرکت می کنند در سطح متوسط یا حتی مقدماتی هستند و مایل هستند که در عرض سه ماه به نمره 7 برسند، بنابراین شاید سوال درست تر این باشد که اگر در سطح مقدماتی باشید چند ماه کلاس و چه برنامه ریزی منزلی ممکن است که شما را به نمره 7 برساند و آیا اصلا این فرض که سه ماه کلاس برای رسیدن به نمره 7 کافی است درست است؟

پاسخ کوتاه به سوال بالا این است که بله در سه ماه هم می توان از نمره کاملاً مقدماتی به نمره 7 رسید، ولی اینکه یک برنامه ریزی قطعی باشد ممکن نیست. به عبارتی شانس رسیدن به این نمره در سه ماه هم وجود دارد، ولی به شانس بستگی دارد.  از کاملاً مقدماتی تا نمره 7 در IELTS در سه ماه، شباهت زیادی به دوره های فشرده تکاوری دارد، هر شخصی می تواند در این دوره ها شرکت کند، ولی هر شخصی در سه ماه یک تکاور موفق نخواهد شد.  اکثر مراکزی که تبلیغ می کنند که از مقدماتی تا آیلتس در 3 ماه، در حقیقت تبلیغ می کنند که تمامی دوره های آموزشی لازم را در سه ماه برگزار خواهند کرد، به عبارتی شما هر روز به شکل فشرده حدود 4 ساعت یا بیشتر کلاس خواهید داشت، هزینه زیادی در زمان کم خواهید کرد، و شب ها تا دیروقت در حال انجام تمرین ها، یادگیری لغت معنی، تمرین تکنیک ها و تست زدن هستید، و در روز آزمون IELTS  اگر در سلامت ذهن و جسم باقی مانده باشید و شانس بیاورید و سوال ها در حوزه هایی باشد که رسیده باشید لغت معنی کافی یاد بگیرید، به نمره 7 خواهید رسید.

3

 

واقعیت این است که در هر سه ماه افزایش یک نمره آیلتس در هر چهار مهارت چیزی است که خود سایت آیلتس منطقی می داند و توصیه می کند، رسیدن از سطح کاملاً مقدماتی ( نمره 1 یا 2 در آیلتس) به سطح 7 ( سطح بالای پیشرفته) به 6 ماه کلاس ( 8 ساعت آموزش) در هفته نیاز دارد که به شکل مطمئن و با آرامش به دست آید. اگر شما در سطح نمره متوسط ( نمره 5.5 آیلتس) باشید به راحتی می توانید با 8 ساعت آموزش در هفته، در مدت 3 ماه به این هدف برسید، به شرطی که روزی 6 ساعت نیز تمرین در منزل طبق متد آکادمی عبادی را داشته باشید. ( درباره تمرین در منزل بیشتر صحبت می کنیم). اما اگر در سطح کاملاً مقدماتی باشید و فقط سه ماه وقت داشته باشید، درست مانند شخصی هستید که مایل است در سه ماه 100 کیلو وزن کم کند، آیا ممکن است ؟ بله ممکن است. آیا تا به حال زبان آموزی به این سرعت به نتیجه رسیده، بله رسیده، آیا قطعی است؟ خیر، و آیا روش خوبی است؟ خیر، چون باعث صدمه به شما می شود، در حقیقت تمامی زندگی، اعصاب و حتی جسم شما را تحت تاثیر می گذارد و این احتمال هم وجود دارد که به خاطر انباشته بودن بیش از اندازه مطالب آموزشی، آنچه یاد می گیرید یادگیری های قبلی را فراموش کند. ( به این پدیده در روانشناسی یادگیری، منع بعدی در قبلی می گویند)

 

نتیجه گیری: در کلاس های نیمه خصوصی و خصوصی آیلتس آکادمی عبادی که سریع تر از کلاس های گروهی آیلتس هستند،  برای افزایش هر 2 نمره آیلتس سه ماه زمان در نظر بگیرید.

 

چطور در منزل برای آیلتس نمره 7 تمرین کنیم:

برای موفقیت در آزمون آیلتس به این شکل لازم است که تمرین ها انجام شود:نخست لازم است که سطح زبان انگلیسی در هر چهارمهارت به سطح نمره 7 برسد،  بسته های آموزشی آکادمی عبادی لغت معنی و اصطلاحات لازم برای امتحان را پوشش می دهند و این آرامش را به شما می دهند که به خاطر یک لغت معنی ناقابل سوالی را از دست نخواهید داد. مطالعه هر بسته آموزشی 10 ساعت تمرین در منزل نیاز دارید و برای رسیدن به نمره 7، مطالعه 9 بسته لازم است. برای اطمینان از موفقیت شما در یادگیری، برای هر بسته آموزشی، یک آزمون تشریحی نیز وجود دارد که جای تقلب و شانس باقی نمی گذارد، به این شکل مطمئن خواهید بود که آماده هستید که بسته بعدی را دریافت کنید. بسته های آموزشی آیلتس آکادمی عبادی و همینطور آزمون آن ها برای شاگردان آیلتس آکادمی عبادی رایگان هستند و فقط برای ما این مهم است که شما واقعاً آن را مطالعه و تمرین کنید، مخصوصاً بخش پترن که به شما جملات مناسبی برای مکالمه و نگارش می دهد که گرامر پیچیده، لغت معنی پیشرفته و ساختار مناسب برای نمره 7 به بالا دارند. این پترن ها از کتاب 504 طراحی شده اند و روش استفاده از آنها در بسته آموزشی برای شما شرح داده شده است.

 

سپس لازم است که انواع سوالاتی که در آزمون آیلتس طراحی می شوند را بشناسید، در آزمون آیلتس بعد از داشتن مهارت، استفاده کامل از زمان مهم است. به عنوان مثال آزمون Reading Academic آیلتس آنقدر طولانی است که اگر شما بخواهید متن را با آرامش بخوانید، هرگز به تمامی سوالات نخواهید رسید. بنابراین نه تنها مهارت در زبان انگلیسی، بلکه مهارت در پاسخ دادن به هرگونه سوال آیلتس مطرح می شود به این شکل لازم است که تکنیک و ترفند هایی که کمک می کند هرگونه سوال را با سرعت بیشتری پاسخ دهید در کلاس آمادگی آیلتس آکادمی عبادی به شما آموزش داده شود و آن موقع وقت این است که در منزل تمرین کافی روی هر تست داشته باشید که آنچه در کلاس یادگرفتید و تمرین کردید در ذهن شما بشیند و اصطلاحاً Second Natureشما شود، یعنی بدون اینکه فکر کنید و یا استرس داشته باشید بتوانید آن را اجرا کنید.

5

 

در قدم سوم، لازم است که وضعیت شما با آزمون های ماک آیلتس رایگان آکادمی عبادی سنجیده شود، سوالات این آزمون ها از سفارت خریداری شده است و در بازار نیست که این اطمینان را می دهد که برای شما تازه هستند، بعد از سنجیده شدن، نقاط ضعف شما مشخص می شود، حال وقت مشاوره بیشتر و تمرکز روی نقاط ضعف شماست، برای هر نقطه ضعف تمرین خاصی طراحی شده است که فقط روی آن نقطه ضعف تمرکز می کند، تا نیاز به گذراندن دوره های طولانی بیشتر نباشد، مثلا فرض کنیم که شما در درک جملات طولانی Reading مشکل دارید، یا اینکه در Listening با اینکه همه کلمات را می دانید ولی در سر جلسه احساس می کنید که معنی کل جمله را متوجه نمی شوید، یا اینکه در پاسخ دادن سریع به سوالات سه گزینه ای مسئله دارید، برای حل هر مسئله یک تمرین ویژه داریم که به آن تمرین IEP می گوییم. بنابراین در منزل لازم است که روی تمرین IEP تمرین کنید و نتیجه آن را در مشاوره تلفنی به خود استاد عبادی گزارش دهید. در این قسمت مهم است که با گرفتن وقت های منظم مشاوره،  استاد عبادی علاوه بر کلاس و استاد شما، در کنار شما باشند و  مراقبت کنند که آخرین مسائل آموزشی شما به سرعت حل شود، در این مرحله شما نه فقط برای موفقیت خودتان، بلکه برای حفظ شهرت موسسه مهم هستید و خیلی مهم است که با یک برنامه ریزی بی نقص ،فقط با یکبار تلاش به نمره هدفتان برسید. درست مثل این می ماند که پروژه بزرگی به مرحله پرده برداری رسیده باشد، نباید اجازه دهیم که یک اشتباه کوچک لذت موفقیت را از ما بگیرد. 

4

 

.با این سه قدم شما آماده آزمون هستید و میتوانید به نمره 7 برسید.بنابراین اگر دل شما مانند یک کودک امیدوار باشد و برای رسیدن به آرزوهایتان کفش آهنی پا کنید، می توانید با وقف کردن خودتان در مدت زمانی نسبتاً کوتاه، موفقیت بزرگی به دست آورید که برای باقی عمر به خاطره آن افتخار کنید

2

 

در راه رسیدن به موفقیت در آزمون آیلتس، یک تیم آموزشی در کنار شما هستند، شامل مشاورین موسسه، استاد یا استاد های آیلتس شما و همینطور استاد عبادی. ولی مهم ترین عضو این تیم آموزشی خود شما هستید، هیچ چیز به اندازه همت شما برای انجام تمرین های منزل، توجه در کلاس و پشتکار ارزش ندارد.

نتیجه گیری: توصیه ما این است که اگر در سطح متوسط یا ضعیف تر هستید و ناچار نیستید، از کلاس های فشرده آیلتس دوری کنید، برای خودتان جا برای اشتباه، استراحت و تفریح باقی بگذارید، به این شکل ریسک شما کاهش پیدا می کند و حتی می توانید برای نمره بالاتر از هدف آماده شوید، با توجه به اینکه تعداد کل جلسات برای موفقیت در آزمون آیلتس تفاوتی نمی کند، بنابراین هزینه شما افزایش پیدا نمی کند، فقط فرصت بیشتری برای تمرین در منزل خواهید داشت که استرس شما را کاهش می دهد، اما اگر فرصت بیشتری برای آزمون آیلتس در اختیار ندارید، توصیه می کنیم که فعالیت های آموزشی دیگر، مانند یادگیری یک زبان دیگر را به طول کامل کنار بگذارید و تمامی وقت خودتان را به طول کامل به تمرین و یادگیری آیلتس دقیقاً مطابق با متد آکادمی عبادی ( یا یکی از موسسات خوب دیگر ایران) صرف کنید. در نظر داشته باشید که موفقیت در آزمون آیلتس آسان نیست، و نیاز به همت، تمرکز و پشتکار دارد.

 

برای شما آرزوی موفقیت می کنیم، لطفاً برای مشاوره و پرسیدن سوالات از منوی بالا، گزینه تماس با ما را انتخاب کنید.

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
/component/komento/?controller=captcha&task=display&tmpl=component&captcha-id=681825
شرایط و قوانین.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها و ثبت نام با ما تماس بگیرید

کارشناسان آموزش به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ارتباط با ما