پنجشنبه 27 مرداد 1401.
امروز :

  

راهنمای کامل بهترین متد، منابع و کتاب های آمادگی آیلتس IELTS 

در این مقاله بهترین کتاب های آیلتس IELTS و همینطور بهترین روش تمرین برای موفقیت در آزمون آیلتس IELTS به شما معرفی می شود. آنجه در این مقاله یاد می گیرید، نتیجه تجربیات آکادمی عبادی در تدریس خصوصی و نیمه خصوصی آیلتس IELTS از سال 1379 تا امروز است. از نکات مهم نکته بردارید و اگر سوالی برای شما باقی ماند از منوی بالای صفحه با ما تماس بگیرید. در حین خواندن این مقاله برخی از ویژگی های کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی آیلتس IELTS آکادمی عبادی را نیز به شما معرفی می کنیم.

 

قدم اول: بهترین کتاب ها، منابع آموزش و متد برای آمادگی آیلتس IELTS چیستند؟

اینکه صرفاً یک مدرس با یک کتاب متوسط شروع به تدریس آیلتس IELTS کند، معمولاً نتیجه ای بهتر از متوسط نخواهد داشت. وقتی که استادی سالها مشغول به تدریس آیلتس IELTS است، به مرور متوجه می شود که هر کتاب بخشی را بهتر و کامل تر از باقی  کتاب ها آموزش داده است. به همین علت علاقمند می شود که گلچینی از بخش های خوب کتاب ها برای شاگردانش فراهم کند که در وقت آنها صرفه جویی شود. همینطور بهترین برگزار کننده های کلاس های دوره آمادگی آیلتس IELTS لازم است که به مرور متوجه اشتباهات و نیازهای مشترک شاگردان بشود،. پس لازم است که  به فکر نوشتن یک کتاب یا بسته آموزشی برای شاگردان باشد که به قول معروف دقیقاً مشکلات آن ها را نشانه بگیرد.

معرفی بهترین کتابهای آیلتس IELTS

گفته شد که هیچ کتابی به تنهایی کافی نیست و هر کتابی نیز در بخشی بهترین است، بنابراین در آکادمی عبادی چهار منبع تکمیلی برای آیلتس IELTS طراحی شده است که راه موفقیت در آیلتس IELTS را کوتاه کرده است. با این حال شما خواننده گرامی نیاز دارید که بهترین کتب منتشر شده برای آزمون آیلتس IELTS را بشناسید. لیست کتاب ها در اینجا برای شما فراهم شده است. این کتاب ها برای موفقیت شما در آزمون آیلتس IELTS لازم هستند، ولی کافی نیستند.

 

Cambridge IELTS Old Papers

کتاب سؤالات برگزار شده در آزمون های قبلی آیلتس IELTS

01

 

در زمان انتشار این مقاله نسخه 14 در دست انتشار است و ممکن است که زمانی که شما این مقاله را می خوانید به نسخه 30 رسیده باشیم. هر سال چند آزمون واقعی سال قبل توسط کمبریج منتشر می شود، به نکات زیر توجه کنید:

این کتاب ها نمونه شبیه سوال آیلتس IELTS نیستند، بلکه سوالات واقعی هستند که شخصی مانند شما با آن آزمون داده است

شماره کتاب نشان دهنده دشواری کتاب نیست، و هیچ کتابی پیش نیاز کتاب بعدی نیست. شماره هر کتاب ترتیب انتشار را نشان می دهد. به عبارتی کتاب شماره 1، اولین سری سؤالاتی است که منتشر شد و آخرین شماره، همان سوالاتی است که گروهی در جایی از دنیا سال قبل با آن امتحان دادند.

در هر کتاب هم تست آکادمیک وجود دارد و هم تست جنرال آیلتس IELTS. همانطور که می دانید تست جنرال فقط در بخش Reading  و Writingبا تست آکادمیک متفاوت است.

پاسخ همه سوالات در انتهای کتاب موجود است. بنابراین می توانید به عنوان آزمون ماک (آزمایشی) آیلتس IELTS برای Listening IELTSو همینطور Reading IELTSاز آن استفاده کنید. اما در بخش IELTS Writingو همینطور  IELTSSpeakingنیاز دارید که یک استاد شما را ارزیابی کند.

نحوه استفاده از این کتاب ها:

1.    لازم است که در سطح پیشرفته انگلیسی باشید.

2.    سپس لازم است که تکنیک و استراتژی پاسخ دادن سریع هر گونه سوال آیلتس IELTS را خوب یاد بگیرید.

3.    آنگاه لازم است که یک تست بزنید

4.    وقتی که زمان تست تمام شد، خودکاری با رنگ دیگر بردارید و به تست ادامه دهید.

5.    در پایان نمره خودتان را در زمان انجام تست و همینطور با وقت اضافه از انتهای کتاب حساب کنید.

6.    سپس اشتباهات خودتان را بررسی کنید.

7.    حال شما می دانید که چه تعداد از اشتباهات شما به خاطر ضعف در مهارت انگلیسسی و کدام به خاطر سرعت کم است.

8.    تمامی تست را با آرامش بخوانید، لغت معنی های آن را معنی کنید و سوالات خودتان را از استادتون بپرسید.

9.    تکنیک هایی که ضعیف هستید را با استاد مرور کنید

10.                        سپس تست بعدی را انجام دهید

نحوه استفاده نادرست از این کتاب ها چیست؟

همینجوری بشینیم و تست بزنیم و همه تست ها را تمام کنیم. به این شکل نمره شما هیچ پیشرفتی نخواهد کرد، شاید یکی دو تا تست در کل بهتر بزنید، ولی بهترین منابعی که برای سنجش خودتان دارید تمام می شود.

 

در آکادمی عبادی، همه شاگردان لازم است که در هر جلسه تکنیک ها را با این کتاب ها تمرین کنند، همینطور برای ارزیابی نهایی آنها یک سری سوال واقعی از خود کمبریج خریداری شده است که در بازار نیست.

 

 

Target Band 7: کتاب معرفی استراتژی های مهم آیلتس IELTS

02

 

این کتاب یک منبع خوب برای درک استراتژی هایی است که باعث افزایش نمره شما در آیلتس IELTS می شود. همینطور مطالعه نکات مهمی که در بخش Writingنوشته شده است را به شما توصیه می کنیم. این کتاب به شما بینش بهتری می دهد که رعایت چه نکاتی در آزمون آیلتس IELTS باعث افزایش نمره می شود، یعنی شخصی که آزمون شما را صحیح می کند به چه نکاتی بیشتر اهمیت می دهد.

 

  

Ace the IELTS: IELTS General Module - How to Maximize Your Score

یک کتاب خوب برای یادگیری تکنیک های موثر در آزمون آیلتس IELTS جنرال

 

03

 

 

این کتاب در معرفی تکنیک ها بهترین است. در نمونه سوالات بهترین نیست. تفاوت تکنیک با استراتژی در این است، که تکنیک فن خاص برای پاسخ دهی سریع به یک نوع سوال است، اما استراتژی توجه به نکات خاصی در جریان پاسخ دادن به یک گروه سوالات است. به عنوان مثال برای درک ساده تفاوت این دو، اگر شما بدانید که بدون مکث زیاد صحبت کردن باعث افزایش نمره شما در آزمون Speakingمی شود، این یک استراتژی است، اما اگر شما بدانید که پیش بینی نوع نقطه چین ها در آزمون Listeningباعث افزایش سرعت شما می شود، این یک تکنیک است.

چرا کتاب های عالی که توسط کمبریج و باقی انتشارات خارجی درجه اول وجود دارند کافی نیستند؟

چون به هر حال کتابی که به عنوان مثال از انتشارات کمبریج منتشر می شود برای مخاطب عام و در تمام دنیا طراحی شده است، در حالیکه شما در ایران زبان انگلیسی یاد می گیرید و با سیستم دبیرستان ایران و دانشگاه ایران، مهارت انگلیسی شما مسائل خاصی دارد که مردم دیگر جاهای دنیا ممکن است نداشته باشند، بنابراین کمبریج نمی تواند به شکل خاص به آن بپردازد.

20

 

بنابراین بهترین کلاس آیلتس IELTS آن است که مشکلات خاص شاگرد ایرانی را از بین مسائلی که همه شاگردان دنیا دارند تشخیص دهد.  و در نظر گرفته باشد؛ اصطلاحاً طرح درس کلاس را Localizeکرده باشد. به این شکل است که پیشرفت شما خیلی سریع تر خواهد بود.  به عبارت دیگر علاوه بر انتخاب بهترین منابع و کتاب های آیلتس IELTS، یک کلاس آیلتس IELTS خوب لازم است که بسته های آموزشی یا حداقل جزوه خوبی را به عنوان مکمل کلاس آیلتس IELTS آماده کند.

 بنابراین یک روش تشخیص کلاس های خوب آیلتس IELTS این است که ببینید تا چه اندازه در تهیه و تالیف منابع تکمیلی کار کردند.آکادمی عبادی چهار گروه طلایی منابع تکمیلی برای کلاس های آیلتس IELTS تألیف کرده است که به شکل رایگان در اختیار شاگردان می گذارد. در این قسمت اگر مایل باشید می توانید با آنها آشنا شوید یا اینکه مستقیم به بخش بعدی بروید.

 

بسته های آمادگی آیلتس IELTS آکادمی عبادی

Red IELTSPack

 

بسته های آموزشی آیلتس IELTS آکادمی عبادیدر شانزده بسته آموزشی برای شاگردان آکادمی عبادی آماده و به هر شاگرد به شکل رایگان تقدیم می شوند. بسته ها به شکل منابع تکمیلی خودخوان هستند که به عنوان بخشی از تمرین منزل شاگردان در نظر گرفته شده است. مطالعه هر بسته نیاز به ده ساعت یادگیری و تمرین در منزل دارد که راهنمای آن فراهم شده است. زمانی که تهیه این بسته ها از آکادمی عبادی گرفت بسیار زیاد است، اما با اینکه در این بسته ها هنوز اشتباه تایپی ممکن است که یافت بشود، ولی نتیجه آن این شد که با افتخار حتی یک شاگرد تا امروز نداشتیم که بسته ها را در کنار کلاس گذرانده باشد و به نمره هدف در آزمون آیلتس IELTS نرسیده باشد.

 

 

آشنایی با محتویات بسته های آموزشی آیلتس IELTS آکادمی عبادی

بسته های آموزشی آیلتس IELTS آکادمی مسائل خاص زبان آموزان ایرانی را هدف قرار می دهند. در این قسمت محتویات چند بخش از بسته های آموزشی آیلتس IELTS آکادمی عبادی به شما معرفی می شود.

 

بخش لغت معنی های مهمی که مکرر در آزمون آیلتس IELTS تکرار می شوند:

در طی سال ها تدریس به مرور متوجه شدیم که لغت معنی شاگردان در حوزه لغت هایی که در آزمون های آیلتس IELTS تکرار می شوند و مهم هستند ضعیف است، این مسئله علاوه بر این است که بیشتر شاگردان لغت معنی های زیادی را می دانند ولی وقتی که می خواهند صحبت کنند نمی توانند در صحبت استفاده کنند. ( اگر این مسئله شما هم هست، بعد از مطالعه این مقاله، چگونه لغات انگلیسی جدیدی که یاد می گیریم را به سرعت در مکالمه انگلیسی استفاده کنیم؟ را مطالعه کنید.) علاوه بر لغت معنی، اکثر زبان آموزان در زمینه اصطلاحات و Idiomsهای مهم ضعیف هستند که مخصوصاً در بخش های آخر آزمون Listeningو Readingاهمیت پیدا می کند. البته برای همه این موارد کتاب های خوبی وجود دارد که به عنوان مرجع قابل استفاده هستند، ولی مسئله این است این کتاب های مرجع به شکل متمرکز روی این گروه متمرکز نیستند و شامل همه موضوعات هستند، که بخشی از آنها در  آزمون آیلتس IELTS کمتر استفاده می شود. بنابراین مطالعه و تمرین با چندین کتاب لغت معنی و Idiomsو Phrasal Verbبرای زبان آموزی که فرصت کمی برای آزمون آیلتس IELTS دارد ممکن نیست، به همین در عرض یک سال تمامی لغت، اصطلاحات، Idiomsو Phrasal Verbهای مهمی که مکرر در آزمون آیلتس IELTS تکرار می شوند را جدا کردیم، برای اینکار نخست تمامی لغت معنی های مهم را مشخص کردیم و در فایل اکسل نوشتیم، سپس تعدادی که هر لغت تکرار شده را بدست آوردیم و فقط آنهایی که بارها تکرار می شوند را جدا کردیم و معنی آنها را نیز از دیکشنری آکسفورد کپی کردیم و به این شکل جزوه ای به نام IELTS Frequently Used Vocabularyتهیه شد که یکی از 9 بخش بسته های آموزشی آیلتس IELTS آکادمی عبادی را شامل می شود.

 

 

اهمیت لغت معنی های اشیاء در آزمون آیلتس IELTS چیست؟

از طرف دیگر متوجه شدیم که تقریبا تمامی شاگردانی که در ایران زبان انگلیسی یاد می گیرند در قسمت لغت معنی اشیاء ضعیف هستند. به عنوان مثال یک Section  یکی از آزمون های Listeningآیلتس IELTS صرفاً درباره ترمز، ایمنی و نوار محافظ وسیله ای به نام COTبود. فرض کنید که شما سر جلسه نشسته باشید و در حال گوش گردن آزمون Listening IELTSهستید، ولی نمی دانید که COTبه تخت بچه می گویند، بنابراین نمی توانید موضوع صحبت را درک کنید و به راحتی و فقط به خاطر یک کلمه، ممکن است به هر ده سوال این بخش پاسخ نادرست بدهیدو خدا شوهرخاله ام آقای مجبتی نعمتی را بیامرزد، همیشه از من می پرسیدند اگر انگلیسی می دانی، بگو ببینم گوشت کوب به انگلیسی چه می شود؟ و ما می خندیدیم.

 

Objects2

 

به عنوان مثال، به تصویر بالا نگاه کنید و ببینید که آیا می توانید اسم همه این اشیاء را به انگلیسی بگویید. هیچ چیز بدتر از این نیست که در حین مکالمه به خاطر یک لغت اشیاء شما مجبور شوید که سکوت کنید، در نظر داشته باشید که لغت معنی های مفهومی را می شود به شکل دیگری توضیح داد، ولی لغت معنی های اشیاء به این راحتی جایگزین نمی شوند و نیاز است که کاربرد و شکلش را توضیح بدهید که در جلسه آزمون آیلتس IELTS آبرو ریزی است و باعث می شود نمره از دست بدهید.  برای حل این مسائل کتاب های لغت معنی را پیدا کردیم که صرفاً روی اشیائ تمرکز دارند و هر درس آن فقط درباره یک حوزه است، به این شکل زبان آموزان نه فقط با لغت معنی اشیاء آشنا می شوند، بلکه می توانند در بخش Speaking IELTSمکالمه آیلتس IELTS، درباره هر حوزه ای که مشخص شود با اعتماد به نفس صحبت کنند، بخشی از بسته های آموزشی به تمرین معنی لغت معنی این کتاب ها اختصاص داده شد.

آشنایی با پترن های آیلتس IELTS آکادمی عبادی:

 شاید این سوال شما نیز بوده باشد که چگونه بدون اینکه در ذهن فارسی فکر کنیم و به انگلیسی ترجمه کنیم به انگلیسی مکالمه کنیم؟

روشی که برای یادگیری مکالمه انگلیسی ابداع کرده بودم به من این توانایی را داد که وقتی بار اول وارد آمریکا می شوم آنطور صحبت کنم که یک آمریکایی صحبت می کند، یعنی  نه مثل یک ایرانی که فارسی فکر می کند و به انگلیسی برمی گرداند. در این روش کلمات در قالب جمله یاد گرفته می شوند، و به جای اینکه شما صرفاً یک کلمه بدانید، یک جمله می دانید که می توانید به راحتی تغییر داده و در جایگاه های دیگر نیز استفاده کنید.  این روش برای حل این مسئله است که استفاده درست از لغت معنی در قالب جمله برای زبان آموزان سخت است و گاهی لغت معنی را در جمله ای استفاده می کنند که زیاد عرف نیست. در اینجا دو مسئله داریم، آنهایی که لغت را می دانند و موقع صحبت به یادشان نمی آید ( که با متدی که در مقاله بالا اشاره شد برطرف می شود) و دیگری آنهایی که حتی با اینکه لغت را به یاد می آورند ولی نمی دانند در قالب جمله چطور استفاده کنند که بوی ترجمه ندهد. متوجه شدم که در اکثر کلاس های آیلتس IELTS ایران به شاگردان پیشنهاد می شود که جملاتی را حفظ کنند و عین جمله را در آزمون IELTS Writingو یا IELTS Speakingبه کار ببرند. در این حالت صحبت کردن حالت طوطی وار است و جملات معنی عمیقی ندارند و به همین علت نمره از دست می دهند، چون  مشخص می شود که شما متنی را حفظ کردید، درست مانند انشاء نوشتن در حدود 50 سال پیش که همه انشاء را با عبارت " بر همگان واضح و مبرهن است که " شروع می کردند و آنقدر چیزهای حفظی به آن اضافه می کردند که یک صفحه پر شود. اما در روش Pattern  شما الگویی را یاد می گیرید که قابل تولید مجدد و تغییر است. به این شکل می توانید بسته به نیازتان از پترن مناسب را به جای کلمه مناسب استفاده کنید و بر عکس کلاس هایی که شما را تشویق به حفظ کردن یک سری جمله محدود می کنند، دیگر صحبت کردن شما حالت طوطی وار و حفظی نیست، بلکه واقعاً معنی می دهد.

 

39

 

تعداد پترن ها نامحدود است و شما خودتان هم می توانید پترن جدید بسازید. هر پترن به شما ضمانت می دهد که لغت در جایگاه درستش استفاده می شود. به نظر من بخش پترن بسته های آموزشی مهمترین بخش برای موفقیت در آزمون IELTS Speaking  مکالمه آیلتس IELTS و آزمون رایتینگ آیلتس Writing IELTSاست. این روش صحبت کردن را روان و بومی می کند و دیگر به فارسی فکر و به انگلیسی ترجمه نمی کنید. سالهاست که در آموزشگاه های ایران می گویند به انگلیسی فکر کن، ولی یکبار یک نفر پیدا نشد که دقیقاً پاسخ دهد که چطوری؟ روش پترن پاسخ این سوال است. بنابراین برای آموزش روش پترن، در هر بسته آموزشی دوازده پترن از کتاب 504  تهیه و ارائه شده است. پترن ها  قابل تغییر و استفاده مجدد هستند و شما بسته به منظورتان آن ها را انتخاب کرده، تغییر داده و استفاده می کنید. پترن ها به گونه ای طراحی شده اند که دقیقا با IELTS Objective یعنی آنچه آزمون آیلتس IELTS به آن نمره می دهد هماهنگ باشند، بنابراین استفاده از آنها در بخش مکالمه و یا رایتینگ موفقیت را تضمین می کند. درباره IELTS Objectivesدر مقاله دیگری بیشتر توضیح خواهیم داد. بسته های آموزشی شانزده بسته و هر بسته شامل 9 بخش اصلی است. توضیح تمامی بخش های هر بسته هدف این مقاله نیست. بسته های آموزشی آیلتس IELTS تنها به شاگردان آکادمی عبادی ارائه می شود.

 

آشنایی با آزمون های تشریحی بسته های آموزشی آیلتس IELTS آکادمی عبادی:

 اما کار به اینجا ختم نشد. چطور مطمئن شویم که بسته ها مطالعه می شود؟ تنها وظیفه یک کلاس آیلتس IELTS خوب این نیست که آموزش دهد، بلکه لازم است که انجام تمرین های منزل به خوبی پیگیری شود. نیاز بود که برای هر بسته یک آزمون وجود داشته باشد، آزمونی که فقط شخصی که حضور ذهن کافی دارد بتواند پاسخ دهد، نه شخصی که سایه ای از جواب در ذهنش هست، نیاز به آزمونی داشتیم که تشریحی باشد ولی در عین حال زبان آموزان مجبور باشند که دقیقاً عین جواب را بنویسد نه اینکه مغلطه کند. تا مطمئن باشیم که همه چیز را به خوبی یاد گرفتند. طراحی این روش وقت زیادی گرفت ولی ارزش آن را داشت. از آن ابتکاراتی است که باعث می شود نسبت به آکادمی عبادی احساس افتخار کنم. برای طراحی آن از تکنیک های تست حافظه در  روانشناسی استفاده کردم، چرا این آزمون مفید است؟ چون به جای Recognitionیعنی قدرت تشخیص پاسخ درست، لازم است که Rememberingوجود داشته باشد، یعنی قدرت یاداوری کامل و دقیق عین پاسخ. به عبارتی یک تست کامل از توانایی حافظه شاگرد است نه فقط یک آزمون معمولی زبان انگلیسی. این دو اصطلاح تفاوت آن شاگردی است که چیزی را می داند ولی نوک زبانش است و نمی تواند بیان کند، با شخصی که به آنچه می داند تسلط دارد. همه شاگردان امتحان اول را رد می شوند و بعد از آن تازه متوجه می شوند که منظور از یادگیری واقعی چیست. به این شکل آزمون های شانزده گانه از بسته های آموزشی آیلتس IELTS به شاگردان کمک می کند که یادگیری خودشان در هر 9 بخش بسته آموزشی را در عمل امتحان کنند.  اصطلاحات، پترن ها و همینطور لغاتی که برای موفقیت در آزمون آیلتس IELTS مهم هستند را نه تنها بدانند، بلکه به اندازه ای بکار بگیرند که در روز آزمون به راحتی در ذهنشان قابل دسترس باشد؛ به عبارتی انعکاسی شود. در اینجا خوب است که یادی از استاد خانم روناک عزیزی بکنیم، ایشان در مدتی که مدیر آموزش آکادمی عبادی بودند در کنار من برای طراحی این بسته ها و آزمون هایشان زحمت کشیدند و زحمات گسترده ایشان در خیلی از زمینه ها همیشه در این آکادمی یادگار می ماند.

 

 

همانطور که ذکر شد بسته های آموزشی در کل شانزده بسته هستند، برای هر نمره هدف در آزمون آیلتس IELTS تعداد مشخصی از این شانزده بسته کافی است و نیازی به گذراندن همه بسته ها برای هر شاگرد نیست. تنها شرط دریافت بسته بعدی این است که شاگرد در امتحان تشریحی بسته قبلی از موسسه نمره قبولی بگیرد. امتحان و تصحیح آزمون هر دو برای زبان آموزان و شاگردان کلاس های آیلتس IELTS آکادمی عبادی رایگان است. فقط هدف این است که شاگردان آکادمی عبادی با آمادگی کامل دوره را تمام کنند تا آکادمی عبادی همیش خوش نام بماند.

 

آشنایی با فیلم های آموزش استراتژی و تکنیک های آیلتس IELTS دوره آمادگی آیلتس آکادمی عبادی:

در قرن امروزی تألیف فقط به شکل نگارش نیست، یک استاد ممکن است که به شکل های مختلفی منابعی را برای موفقیت شما طراحی و تدوین کند، در حقیقت آنچه برای شما لازم است که مهم باشد این است که آن استاد تا چه اندازه از وقت زندگی شخصی اش برای موفقیت شاگردانش سرمایه گذاری کرده است، اینکه صرفاً یک نفر مدرک آیلتس IELTS داشته باشد کافی نیست که ادعاء کند که استاد در تدریس آیلتس IELTS است، برای اینکه در تدریس استاد باشیم، لازم است که هر روز به شکلی راه یادگیری و آموزش برای شاگردان را آسان تر و کوتاه تر کنیم. گفته شد که در هر کتاب آیلتس IELTS بخشی از آن بهتر از باقی کتاب ها مسائل را توضیح داده است، مثلا در کتابی ممکن است که Task1آزمون رایتینگ را خیلی خوب تشریح کرده و روش نگارش را توضیح داده باشد، در حالیکه کتاب دیگری درباره تکنیک های افزایش سرعت در پاسخگویی به سوالات Readingبهترین باشد. برای اینکه زبان آموزان مجبور به خرید تعداد زیادی کتاب نباشند و همینطور وقت زیادی برای مطالعه از آنها گرفته نشود. تصمیم گرفتیم که به جای اینکه قسمت های خوب هر کتاب را جدا و کپی کنیم، مجموعه آموزشی ویدیویی برای شاگردان آکادمی عبادی از اول تولید کنیم که آنچه خوبان همه دارند یکجا داشته باشد! برای هر کدام از چهار مهارت آیلتس IELTS یک سری فیلم آموزشی وجود دارد که تمامی استراتژی ها، تکنیک ها و تمرین هایی که برای موفقیت در هر چهار بخش لازم دارد را توضیح می دهد. این فیلم ها سر هر کلاس آیلتس IELTS آکادمی عبادی  پخش می شوند.

پخش شدن این فیلم های آموزشی در سر هر کلاس آیلتس IELTS این تضمین را برای شاگردان و استاد های آکادمی عبادی می کند که همه با یک استاندارد پیش می روند، بنابراین همه می توانند تکنیک ها، تمرین ها و استراتژیهایی که برای موفقیت در آزمون آیلتس IELTS لازم است را یکجا داشته باشند، به این شکل بخش اصلی کلاس روی تمرین این موارد صرف می شود، یعنی دقیقاً همان چیزی که هرچقدر هم روی آن وقت بگذاریم کم است.

بخشی از این فیلم ها را در ایران و بخش دیگر را در دفتر آمریکا آماده و ارسال کردم، در فیلم های آموزش آیلتس IELTS آکادمی عبادی تمامی تکنیک ها و استراتژی های لازم برای موفقیت در آزمون آیلتس IELTS تدریس می شود و با همه انواع سوالات و تکنیک پاسخگویی سریع به هر کدام کاملاً آشنا می شوید، سپس استاد در کلاس تمامی آنچه در فیلم گفته شده را با زبان آموزان تمرین می کند و مواردی که به تشخیص استاد برای شاگردان لازم است را بسط می دهد. تنها موضوعی که باعث نگرانی من است این است که در این فیلم ها من هنوز کمی اضافه وزن دارم و شاید لازم باشد که همه فیلم ها را به بهانه به روز رسانی از اول ضبط کنیم!  (-:

 

BabakEbadiMovies

 

آشنایی با پادکست های آکادمی عبادی:

 به این توجه کردم که سوالاتی که شاگردان دوره های آیلتس IELTS آکادمی عبادی در مشاوره های تلفنی ماهانه اشان مستقیم  از من می پرسند اکثراً تکراری است، مثل اینکه چه کار کنیم که حرف بیشتری در روز  آزمون مکالمه آیلتس IELTS داشته باشیم یعنی بتوانیم صحبت را توسعه دهیم؟ و یا چطور در امتحان ریدینگ آیلتس IELTS وقت کم نیاوریم، یا اینکه چطور می توانیم استرس را در روز امتحان آیلتس IELTS کنترل کنیم، یا اینکه برای روز امتحان مصاحبهIELTS Speaking   چه باید کرد  که نمره بالاتری بگیریم. تصمیم گرفتم که بسته به سوال هر شاگرد، یک مقاله به شکل پادکست صوتی ضبط  کنم که بتوانند توضیحات و تمرین های لازم را  در مسیر رفت و آمد به راحتی گوش کنند و همینطور بتوانم علاوه بر 20 دقیقه مشاوره ای که هر شاگرد هر بار  با من دارد،  تمامی آنچه لازم است بدانند را در یک پادکست کامل تر توضیح بدهم. این کار، خیر است، چون برای آن عزیزانی که امکان شرکت در کلاس های آکادمی عبادی را ندارند نیز ایمیل می کنیم. به عنوان یک نمونه می توانید به این پادکست درباره روش تقویت حافظه برای لغت معنی گوش کنید. اگر سوالی دارید ولی شاگرد آکادمی عبادی نیستید، اشکالی ندارد بپرسید برای شما هستیم.

 

 

آشنایی با جزوه رایتینگ آیلتس IELTS آکادمی عبادی:

جزوه آکادمی عبادی شاید به جرأت کامل ترین جزوه رایتینگی است که برای آزمون آیلتس IELTS تهیه شده است، این جزوه تألیف من نیست، بلکه یک گردآوری از بهترین کتابهای رایتینگ موجود در بازار است.  در این جزوه که برای شاگردان آیلتس IELTS آکادمی عبادی ایمیل می شود، تمامی آنچه برای موفقیت در آزمون  IELTS Writing   نیاز دارند یکجا گردآوری شده است. از تدریس استراتژیها و نکات مهم در آزمون رایتینگ گرفته، تا تمامی اصطلاحات و پترن هایی که برای هر Taskرایتینگ جنرال و رایتینگ مهم هستند، حتی تمامی کلمات ربط و اصطلاحاتی که نمره شما را در بخش  Lexical  (لغت معنی) و بخش Coherence( ارتباط بین جملات) افزایش می دهند در آن فراهم شده است.

 

Writing Packs

 

  بعد از گردآوری این جزوه زحمت مطالعه چندین کتاب از شما کم می شود. شاید از خودتان سوال کنید که علت انجام این همه  زحمات چی بوده، اینکه فکر می کنیم که تنها مرکز تخصصی برگزاری آیلتس IELTS در ایران هستیم؟ خیر هرگز اینطور فکر نکردیم، علت این است که فکر می کنیم که مسئولیت یک مرگز برگزاری دوره های آیلتس IELTS بیشتر از این است که فقط یک واسته بین استاد و شاگرد باشد، یک برگزار کننده آیلتس IELTS لازم است که برای موفقیت شما امکاناتی را فراهم کند که یک استاد به تنهایی نمی تواند.

منظور از تصحیح رایتینگ چیست و چه چیزی لازم است که از آن یاد بگیرید؟

کلاس رایتینگ آیلتس Writing IELTS  هم مثل کلاس مکالمه نیاز به تمرین و تصحیح اشتباهات توسط استاد دارد، اما مهم این است که شما بتوانید از وقت کلاس نهایت استفاده را بکنید، به همین منظور خوب است که در خانه رایتینگ ها را بنویسید و مدرس بدون دریافت وجه اضافی آنها را خارج از کلاس مطالعه و تصحیح کند. به این شکل در سر کلاس فقط درباره آنچه برای شما سوال است با استاد آیلتس IELTS تان صحبت خواهید کرد و به این شکل باقی وقت کلاس به تمرین بیشتر بر اساس تکنیک ها، پترن ها و استراتژی های مهم در نگارش آیلتس IELTS طی خواهد شد. همینطور مهم است که استاد آیلتس IELTS شما علاوه بر گرفتن اشتباهات، نوع هر اشتباه و درست آن را نیز برای شما مشخص کند. در آکادمی عبادی اساتید رایتینگ ها را در منزل تصحیح می کنند، سپس در شیت های مخصوص اشتباهات تک تک اشتباهات، گروه اشتباه، و درست آن را مشخص می کنند.

 

42

 

سپس نظر کلی شان درباره رایتینگ، توصیه هایی که باعث افزایش نمره می شود، شامل نقاط قوت و نقاط ضعف آن را مشخص می کنند و در نهایت نمره ای که به آن تعلق می گیرد. شما به این شکل درک درستی از اینکه چرا این نمره این نمره را گرفته پیدا می کنید. هر رایتینگ بعد از اینکه تصحیح شد، لوگوی ضمانت تصحیح روی آن قرار می گیرد و تصویر دیجیتال آن برای شما ایمیل می شود، به این شکل من نیز در CCایمیل قرار می گیرم، و به شکل تصادفی برخی از رایتینگ ها را برای کنترل کیفیت بررسی می کنم.

 

 

چگونه قرار است سرعت کلاس آیلتس IELTS زیاد باشد؟ با افزایش تمرین های منزل شما؟ یا با سفارشی کردن آنها؟

در انتخاب کلاس آیلتس IELTS مراقب باشید که حجم تمرین های منزل با توجه به زمانی که شما دارید مناسب باشد، گاهی استاد های آیلتس IELTS که در کلاس عمومی مهارت دارند و کمتر خصوصی درس می دهند، به جای اینکه تمرین های موثرتر و سفارشی شده ای برای حل مسئله شخص شما طراحی کنند، همان تمرین های کلاس عمومی را به شما می دهند. در حالیکه کلاس عمومی برای چندین ماه طراحی شده است ولی شما قرار است در مثلاً دوازده جلسه خصوصی همان راه را بپیمایید، بنابراین نمی توانید آن حجم تمرین را انجام دهید. شاید شنیده باشید که روزی ده ساعت تمرین در منزل لازم است، ولی آیا برای شما که این همه گرفتاری دارید چنین چیزی ممکن است؟ یک استاد خوب آیلتس IELTS می داند که موفقیت در آزمون آیلتس IELTS یک دو ماراتون نیست، یک مبارزه است که نیاز به تکنیک دارد.

 

17

 

 

تمرین های ویژه IEPآیلتس IELTS

شاید این اصطلاح IEPبرای شما جدید باشد، در مدارس آمریکا وقتی که شاگردی به دلیلی نیاز تحصیلی خاصی دارد، مثلا در زمینه ای ضعیف است یا شاگرد استثنایی است، یا به تازگی از خارج آمده و با آموزش و پرورش آمریکا مطابقت ندارد، برای او کلاسی برگزار می کنند که فقط روی آن زمینه که ضعیف است متمرکز شوند، این مسئله باعث می شود که آن شاگرد بتواند به سرعت پیشرفت کند. برای درک تمرین های IEPلازم است که در آمریکا مدرسه رفته باشید، بگذارید برای شما یک مثال بزنم، مثلا اگر شاگردی در کلاس پنجم دبستان، در فقط یک سری سوالات ریاضی کلاس سوم دبستان مشکل داشته باشد، نیازی نیست که تمام کلاس ریاضی کلاس سوم را دوباره طی کند، بلکه لازم است که فقط آن سری سوال با ایشان کار شود. به عبارتی Individual Educational Program( برنامه تحصیلی فردی) نیاز دارد. یعنی تمرین هایی که برای شخص ایشان سفارشی شده است.  این متد را از سیستم آموزش آمریکا یاد گرفتم و برای کمک به زبان آموزان استفاده کردم. به این شکل نقاط ضعفی که باعث کم شدن نمره شما در هر مهارت می شود را جدا کردم و تمرینی که دقیقاً همان نقطه ضعف را هدف بگیرد را طراحی کردم.

تمرین های ویژه IEPآکادمی عبادی یعنی پیدا کردن تکه های خورده نشده از سیب:

یک آنالوژی در اینجا کمک می کند، فرض کنید که شما اگر یک سیب را به طور کامل میل کنید همه چیز را برای موفقیت یاد گرفتید. شما قسمت هایی از سیب را قبلاً میل کردید، بنابراین نیازی نیست که شما یک سیب دیگر را به طور کامل میل کنید، بلکه فقط کافی است که تشخیص دهید کدام قسمت های سیب را هنوز میل نکردید و فقط همان قسمت ها را میل کنید.

 

Apple

 

 به این شکل فقط روی نقطه ضعف کار می شود. تمرین های IEPدر هر کلاس نیمه خصوصی و خصوصی آکادمی عبادی علاوه بر آنچه به همه شاگردان تدریس می شود، برای هر شاگرد انتخاب می شود. برای اینکه تمرین IEPشما مشخص شود، نیاز است که با من مشاوره منظم ماهانه تان را داشته باشید که شخصاً مواردی که نیاز دارید را برای شما مشخص کنم. استفاده از تمرین های IEPیعنی صرفه جویی در وقت شما، یعنی نشانه گرفتن مسئله خاص شما، به جای اینکه فقط از شما بخواهیم که همه چیز را بیشتر تمرین کنید. 

 

 

سخت گیری و توجه به تمرین های منزل را چک کنید.

کلاس آیلتس IELTS فقط انتقال مطلب نیست، تمرین و پیگیری است، در انتخاب کلاس آیلتس IELTS لازم است که در نظر داشته باشید که استاد شما تا چه اندازه پیگیری دارد که شما تمرین ها را به درستی انجام داده باشید؟ آیا برای پاسخگویی به سوالات شما وقت کافی در کلاس وجود دارد؟ آیا آزمونی به شکل منظم برای چک کردن اینکه شما مطالعه کافی در منزل دارید انجام می شود؟

 

تجربه و حمایت مشاور آموزشی آیلتس IELTS یا سوپروایزر آیلتس IELTS مهم است

یک استاد با تجربه علاوه بر استاد خود شما لازم است که در کنار شما باشد، که نه تنها کیفیت کلاس همیشه چک شود، بلکه محافظ منافع و نگران پیشرفت شما باشد، به این شکل همیشه سفارش شما را به استاد شما خواهد کرد و اگر شما نگرانی داشته باشید که نتوانید خودتان مستقیم به استادتون توضیح دهید از طریق ایشان منتقل خواهید کرد. در آکادمی عبادی همه یک خانواده هستیم که برای موفقیت شاگردان تلاش می کنیم و به شکل مستقیم با همه استاد ها وشاگردان آکادمی عبادی مشاوره داریم. در این مشاوره ها از مسائل و مشکلات هر شاگرد یاد می گیریم، تا بتوانیم منابع و متد را قوی تر و بهتر کنیم. شما نیز اگر مسئله و نگرانی در پیشرفت کلاس آیلتس IELTS  خودتان دارید حتی اگر شاگرد آکادمی عبادی نیستید با من در میان بگذارید.

 

قدم دوم: بهترین متد تمرین و یادگیری برای آیلتس IELTS چیست؟

بهترین متد برای شخص شما لازم است که طراحی شود، اولین قدم انتخاب نوع کلاس است. در اینجا با فرض نمره 7.5 مراحل برای شما توضیح داده شده است:

1.       اگر شما فرصت کمی برای موفقیت در آزمون آیلتس IELTS دارید (کمتر از یکسال از کاملاً مقدماتی تا نمره 7.5 در آیلتس IELTS)، بهترین متد برای شما شرکت در کلاس های نیمه خصوصی با جمعیت دو نفر تا حداکثر 4 نفر است که وقت کافی برای تمرین مکالمه در کلاس باشد و همینطور رقابت کافی برای آسان شدن روند کلاس.

2.       اگر شما وقت زیادی برای آمادگی آزمون آیلتس IELTS در اختیار دارید ( سه سال وقت از کاملاً مبتدی تا نمره 7.5 در آزمون آیلتس IELTS):  ثبت نام در یک کلاس عمومی مکالمه زبان انگلیسی و سپس یک کلاس عمومی آیلتس IELTS برای شما کافی است و در عرض چند سال با تمرین و برنامه ریزی منظم و سبک در منزل می توانید به نتیجه یکسانی برسید.

3.       اگر شما وقت بسیار اندکی برای موفقیت در آزمون آیلتس IELTS دارید ( کمتر از شش ماه برای سطح کاملاً مبتدی تا نمره 7.5 در آیلتس IELTS)، لازم است که در کلاس های یک نفره خصوصی به شکل فشرده شرکت کنید.

 

 

متد آکادمی عبادی برای آمادگی آیلتس IELTS:

Best2

 

مراحلی که آکادمی عبادی با 90% آمار موفقیت شاگردان در آیلتس IELTS اجرا می کند،  به قرار زیر است:

 

1-تقویت سطح زبان انگلیسی ( مخصوصاً در مکالمه انگلیسی) به سطح لازم برای نمره هدف در آیلتس IELTS. به عنوان مثال نمره 7 سطح زبان انگلیسی پیشرفته نیاز دارد و نمره 4.5 سطح زبان انگلیسی متوسط.

2-تعیین سطح و ارزیابی نقاط ضعف در هر چهار مهارت زبان انگلیسی ( Listening-Speaking-Reading-Writing)

3-برنامه ریزی برای یادگیری تکنیک ها و استراتژی های مهم آیلتس IELTS با کمک استاد

4-آزمون گرفتن و تمرین مجدد تکنیک ها و استراتژی ها در هر چهار مهارت به کمک استاد

5-تمرین با نمونه سوالات واقعی  Speakingو Writingبا کمک استاد که تمامی اشتباهات شما گرفته شود

6-دریافت مشاوره منظم با من و تمرین IEPویژه نقطه ضعف شما

7-مطالعه مقالات و پادکست های لازم با توجه به سوالات و مسائل شما

8-مطالعه همزمان بسته های آموزشی آیلتس IELTS در منزل و کسب نمره قبولی در آزمون تشریحی هر بسته

9-آزمون ماک آیلتس IELTS برای تشخیص اینکه آیا حداقل برای نیم نمره بالاتر از نمره هدف در آیلتس IELTS آماده هستید یا خیر؟

10-مرور و جمع بندی نهایی

12-مشاوره برای انتخاب بهترین مرکز آزمون آیلتس IELTS با من –چون مراکز آزمون آیلتس IELTS کیفیت متفاوتی در برگزاری و تصحیح دارند که مرتب تغییر می کند.

11-مشاوره برای برنامه ریزی روزهای قبل از آزمون آیلتس IELTS با من

12-شرکت در آزمون آیلتس IELTS، انشاءلله یکبار و برای همیشه

 

و نکته آخر:

این یک واقعیت است که متد آموزش در موفقیت شما تاثیر قابل توجهی دارد، ولی حقیقت این است که هر متدی هرچقدر قوی و موثر، بدون وجود شما ارزشی ندارد. اگر دل شما به این باشد که کاری را انجام دهید، چه با بهترین متد، چه با بدترین متد موفق خواهید شد. با یک قاشق هم می شود از داخل سلول زندان به بیرون راه آزادی را باز کرد. در آکادمی عبادی زبان آموزانی که مصمم هستند و به ما اعتماد دارند همیشه موفق می شوند و زبان آموزانی که نگران، بیش از اندازه مشغول و فقط به دنبال متد بهتر هستند، مایه نگرانی ما هستند و واقعیت این است که معمولاً قبل از اینکه به آخر برسند انصراف می دهند و بعد از چند ماه دوباره برمیگردند. بنابراین در هر شهری که هستید، بهترین کلاس را با توجه به شرایطتتون پیدا کنید و یادتون باشد برای موفقیت تنها یک چیز شرط کافی است = اینکه بخواهید. اگر بخواهید راهی خواهید یافت، و اگر راهی نباشد، راهی خواهید ساخت.

 

22

When There Is A Will

 

 

شما در این مقاله نکات مهمی که در انتخاب منابع، متد و روش آماده شدن برای آزمون آیلتس IELTS نیاز داشتید را یاد گرفتید. مقاله ای که شما مطالعه کردید یکی از چهار مقاله  مهم برای انتخاب بهترین کلاس آیلتس IELTS بود، برای مطالعه راهنمای کامل انتخاب بهترین کلاس آیلتس IELTS اینجا کلیک کنید.

 

Beautiful Nature

 

برای آنهایی که به فردایی بهتر می اندیشند

بابک عبادی  

 
 

نظر خود را اضافه کنید.

0
/component/komento/?controller=captcha&task=display&tmpl=component&captcha-id=681857
شرایط و قوانین.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها و ثبت نام با ما تماس بگیرید

کارشناسان آموزش به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ارتباط با ما