پنجشنبه 27 مرداد 1401.
امروز :

مقاله اول: راهنمای کامل انتخاب بهترین استاد آیلتس IELTS

 

 

قدم اول: روش تحقیق برای پیدا کردن بهترین استاد ها و مراکز آموزش آیلتس IELTS

اعتماد مهمترین شرط انتخاب یک استاد آیلتس IELTS است. این اعتماد است که باعث می شود شب ها بیدار بمانید و تمرین هایی که استاد مشخص کرده را انجام دهید. این اعتماد است که باعث می شود در روزهای سخت در سر کلاس به موقع حاضر شوید، این اعتماد است که باعث می شود وقتی که آهنگ پیشرفت به نظر آهسته می آید طاقت بیارید و با پشتکار ادامه دهید، تا اینکه تلاش شما به نتیجه برسد. حال سوال این است که چگونه استاد آیلتس IELTS قابل اعتمادی پیدا کنیم؟ این مقاله قدم به قدم شما را راهنمایی می کند.از نکات مهم نکته بردارید و اگر سوالی برای شما باقی ماند از منوی بالای صفحه با ما تماس بگیرید. در حین خواندن این مقاله برخی از ویژگی های کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی آیلتس IELTS آکادمی عبادی را نیز به شما معرفی می کنیم.

 

06

 

چرا انتخاب یک استاد مشهور آیلتس IELTS بیشترین ریسک را دارد؟

در تلگرام و اینستاگرام استاد آیلتس IELTS مشهوری را پیدا می کنید، از خودتان می پرسید که آیا طرفدارانش واقعی هستند؟ آیا واقعاً شهرت آن استاد به خاطر کار خوبش است یا به خاطر هزینه زیادی که برای تبلیغات، سرمایه کرده؟ آیا  شاگردان قبلی اش به سرعت به نمره هدف در آیلتس IELTS رسیدند؟ و اگر اینطور است آیا به این معنی است که هنوز هم به خوبی قبل تدریس می کند؟

شهریه گران تر: شهرت باعث می شود که زمان آزادی که استاد آیلتس IELTS برای برگزاری کلاس برای شاگردان دارد تمام شود. بنابراین هماهنگ کردن وقت خالی برای تشکیل یک کلاس با یک شاگرد جدید هر روز سخت تر و سخت تر شود. بنابراین برای افزایش درآمد تنها راه این است که تا جایی که مشتری توانایی پرداخت داشته باشد از هر شاگردی شهریه بیشتری دریافت شود، ولی افزایش شهریه هم تا جایی ممکن است و مردم از یک سقفی بیشتر حاضر به پرداخت نیستند، بنابراین برای استاد مشهور افزایش درآمد دیگر ممکن نیست.

افزایش تعداد جلسات کلاس: به خاطر تکمیل بودن همه وقت ها، وقتی که یک شاگرد دوره اش تمام می شود، هماهنگ کردن زمان ها با شاگرد بعدی کمی سخت است، چون لازم است که شاگرد بعدی دقیقاً همان ساعت و همان روزهایی که شاگرد فعلی کلاس داشته را قبول کند. بنابراین برای استاد راحت تر است که با هر شاگرد مدت زمان بیشتری کلاس بگیرد تا این هماهنگی ها کمتر شود. این دلیل باعث می شود که گاهی به بهانه های مختلف تعداد جلسات کلاس شما بیشتر و بیشتر می شود.

کاهش اهمیت رضایت شما از پیشرفت تان: همینطور شهرت باعث می شود که همیشه متقاضیان جدیدی برای ثبت نام در کلاس آیلتس IELTS صف کشیده باشند، بنابراین شاید به اندازه قبل رضایت شما از کلاستون مهم نباشد و حتی اگر شما انصراف دهید، تاثیر آن چنانی بر درآمد یا شهرت استاد ندارد.

 

05

 

آیا شبیه این مسئله را در مشاغل دیگر دیده اید؟ اینکه اول کیفیت خوب باشد ولی بعد از افزایش شهرت دیگر خیر؟  همه می دانیم که اگر می خواهیم چیز خوبی را ارزان بخریم به شخصی که خیلی مشهور شده مراجعه نکنیم. واقعیت این است که وقتی یک شخص برای خودش کار می کند، جای زیادی برای گسترش کارش وجود ندارد. وقتی که دیگر جایی برای افزایش درآمد وجود ندارد، برای استاد رضایت مشتری مثل قبل اهمیت ندارد، یعنی فرقی در درآمدش ندارد. به عبارتی منافع مشترک استاد و شاگرد کم می شود. البته لزوماً هر استاد مشهوری اینطور نیست ولی مسئله این است که شما فرصت اینکه مبلغ قابل توجهی را هزینه کنید تا وجدان یک استاد را امتحان کنید ندارید.

 

چه استادی برای موفقیت سریع شما در آیلتس IELTS بیشترین دلسوزی را دارد؟

واقعیت این است که تدریس آیلتس IELTS یک شغل است، در هر شغل منفعت مشتری و فروشنده اگر با هم همسو باشد، بهترین حالت برای مشتری است. بنابراین شما به عنوان مشتری، لازم است که به دنبال استاد آیلتسی باشید که با اینکه در کار تدریس آیلتس IELTS عالی است، ولی هنوز به شهرت کافی نرسیده. بنابراین تشنه شهرت بیشتر است. این دقیقاً همان موقع بهره برداری است. چون استادی که هنوز به شهرت نرسیده به دنبال شاگرد بیشتر برای تکمیل ظرفیت وقت های آزادش است تا درآمدش بیشتر شود، بنابراین ترجیح می دهد با شهریه معقولی کار کند، تا به جای اینکه درصدی بیشتر شهریه از یک شاگرد بگیرد، اگر شما راضی باشید و آن استاد آیلتس IELTS را به یک یا چند شاگرد جدید معرفی کنید تعداد بیشتری شاگرد بگیرد.

 

15

 

در واقع در این شرایط استاد آیلتس IELTS به موفقیت شما در آزمون آیلتس IELTS به شدت نیاز دارد. بنابراین در اینجاست که موفقیت و رضایت مشتری بیشترین اهمیت را پیدا می کند. پس تمامی تلاشش را می کند تا شما به سریعترین شکل ممکن به موفقیت در آزمون آیلتس IELTS برسید، تا همه جا از ایشان تعریف کنید و برای او تبلیغ باشید؛ واقعیت این است که هیچ تبلیغی موثرتر و ارزانتر از شاگردی نیست که به دوستانش نشان دهد که سریع در آزمون آیلتس IELTS موفق شده است. خوب حال سوال این است که چنین استادی که در تدریس آیلتس IELTS عالی باشد ولی هنوز خیلی مشهور نشده را از کجا پیدا کنیم؟

 

مطمئن ترین روش  برای پیدا کردن بهترین استاد های آیلتس IELTS چیست؟

آسان ترین روش برای موفقیت همیشه پیدا کردن بهترین هم پیمانان است. اگر شما مرکزی را بشناسید که بهترین استاد های آیلتس IELTS در آنجا کار می کنند، سریع به هدف رسیدید. یعنی همان استاد هایی که در تدریس آیلتس IELTS عالی هستند، هنوز به اوج شهرت نرسیدند و موفقیت شما برایشان همه چیز است؛ واقعیت این است که هر موسسه ای که دوره های آیلتس IELTS برگزار می کند نیز به دنبال بهترین استاد های آیلتس IELTS است. بنابراین سوال این است که یک استاد عالی آیلتس IELTS که هنوز به شهرت کافی نرسیده ترجیح می دهد برای کدام آموزشگاه یا مرکز برگزاری دوره آیلتس IELTS کار کند؟برای پاسخ این سوال لازم است که خودتان را به جای یک استاد آیلتس IELTS بگذارید، اگر شما هنوز در کارتون مشهور نشده باشید نیاز دارید که بیشتر شناخته شوید، بنابراین تلاش می کنید که با مراکز مشهور و خوش نام برگزار کننده دوره های آیلتس IELTS کار کنید تا به این شکل به شاگردان زیادی معرفی شوید و به مرور شهرت بدست آورید.

 

21

 

چه زمانی شهرت کلاس آیلتس IELTS به نفع مشتری است؟

هر چقدر شهرت برای استادی که به تنهایی کار می کند برای مشتری خطرناک است، شهرت یک موسسه به نفع مشتری است. مراکز ،موسسات و آموزشگاه های  برگزار کننده کلاس های آیلتس، برخلاف استاد های آیلتس IELTS محدودیتی در برگزاری تعداد کلاس ندارند بنابراین همیشه ظرفیت برای گسترش تعداد کلاس ها دارند، بنابراین همیشه تشنه موفقیت مشتری برای کسب شهرت بیشتر هستند. چرا که هر مشتری راضی مساوی است با معرفی چند مشتری جدید. بنابراین چون بر خلاف یک استاد آیلتس، یک مرکز برگزاری دوره های آیلتس IELTS محدودیتی در افزایش درآمد ندارد، همیشه منافعش با مشتری همسو است.  هرچقدر یک موسسه خوش نام تر و شناخته شده تر باشد، صف بیشتری از استاد های آیلتس IELTS متقاضی همکاری با آن موسسه هستند، این به آن موسسه نیز توانایی بیشتری در گلچین کردن بهترین استاد های آیلتس IELTS می دهد. به عنوان مثال در آکادمی عبادی هر زمان لازم باشد که استاد جدیدی به این خانواده آموزشی اضافه شود، بیش از هزار متقاضی در عرض یک هفته رزومه ارسال می کنند، از این بین تعداد انگشت شماری که بهترین رزومه را دارند انتخاب می شوند، مصاحبه می شوند، آزمون می دهند، سپس درست مثل داستان رستم، هفت خوانی وجود دارد که لازم است که طی شود که در انتها بهترین استاد از این بین انتخاب شود. استاد انتخاب شده سپس برای تدریس با متد آکادمی عبادی آموزش می بیند و تمامی کلاس هایش برای کنترل کیفیت ضبط و بررسی می شوند. بعد از اینکه استاد آیلتس IELTS فعال شد، آکادمی عبادی موفقیت شاگردان آن کلاس را ثبت می کند، و استادی که موفقیت شاگردانش بالای 90 درصد نباشد را نگه نمی دارد، به عبارتی هر استاد همواره لازم است که تلاش کند که شاگردانش به موفقیت برسند. بنابراین شهرت یک مرکز برگزاری آیلتس IELTS باعث می شود که آن مرکز بتواند با آزادی بیشتری بهترین استاد ها را انتخاب کند. بنابراین برای پیدا کردن بهترین استاد های آیلتس، راحت ترین روش پیدا کردن مشهورترین مراکز برگزاری دوره های آیلتس IELTS است. نگران نباشید کلاس های یک مرکز برگزاری دوره های آمادگی آیلتس، لزوماً گران تر از گرفتن یک کلاس مستقیم با خود استاد نیست، چون قیمتی که استاد ها با یک موسسه کار می کنند کمتر از موقعی است که شهریه مستقیم را از شاگرد می گیرند.

 

 

چه سوالاتی از دوستانی که آیلتس IELTS گرفتند بپرسیم؟

از دوستانی که به سرعت نتیجه گرفتند و به موفقیت در آزمون آیلتس IELTS رسیدند تحقیق کنید. در هنگام تحقیق مراقب باشید که از شخصی که سوال می کنید شرایط شبیه شما داشته باشد، مثلاً شخصی که سطح انگلیسی پیشرفته دارد و  با یک دوره سریع فشرده آیلتس IELTS نمره 7 در آزمون آیلتس IELTS را گرفته، نمی تواند  برای یک زبان آموز کاملاً مقدماتی راهنمای خوبی باشد، چون که شاگردی که در سطح کاملاً مقدماتی است نیاز دارد اول به خوبی انگلیسی را یاد بگیرد، لغت معنی و مکالمه خوبی پیدا کند، سپس لازم است که تکنیک ها و استراتژی های آیلتس IELTS را یاد بگیرد. به عبارتی یک استاد که بتواند خیلی سریع، با دلسوزی سطح زبان انگلیسی یک زبان آموز را از سطح کاملاً مقدماتی انگلیسی به سطح نمره 7 در آیلتس IELTS برساند با یک استاد که صرفاً می تواند تکنیک ها و انواع سوالات آیلتس IELTS را با شاگرد دوره کند ارزش کارش متفاوت است. 

 

16

 

وقتی که مطمئن شدید که  سطح دوست شما قبل از شرکت در کلاس شبیه به شما بوده، ببینید که نقاظ ضعفش در زبان انگلیسی و مشکلاتش قبل از شروع کلاس آیلتس IELTS چی بوده؟ همینطور چه مبلغی و چند ساعت هزینه کرده است که به نتیجه برسد؟ چند ماه طول کشیده و هر روز چند ساعت در منزل تمرین داشته است.. در آزمون آیلتس IELTS دقیقاً در هر مهارت به چه سطحی رسیده؟ چه مواردی درباره استاد بوده که ایشان دوست داشته و چه مواردی که شما باید مراقب باشید؟ بهرحال هیچ استادی بی نقص نیست و خوب است که بتوانید همه چیز را بدانید و با آگاهی مقایسه کنید.

 

تحقیق مستقیم از شاگردان یک مرکز مشهور  برگزاری دوره های آیلتس IELTS چگونه باشد؟

 اگر دوستان زیادی را نمی شناسید که یک استاد آیلتس IELTS خوب را به شما توصیه کنند، راه حل خوب دیگر این است که به یک مرکز آموزش آیلتس IELTS خوب در شهرتان برای کلاس های نیمه خصوصی و یا خصوصی  آیلتس IELTS مراجعه کنید و با خود شاگردانی که آنجا مشغول یادگیری هستند صحبت کنید. بخشی از کلاس های آکادمی عبادی در منزل زبان آموزان برگزار می شود، اما در دفتر آکادمی عبادی نیز هر روز از هشت صبح تا 9:30 شب تا 24 کلاس برگزار می شود و شما این فرصت را دارید که قبل از تصمیم گیری برای ثبت نام، با خود شاگردان آکادمی عبادی آشنا شوید، به این شکل می توانید از خود شاگردان درباره پیشرفتشان سوال کنید و پاسخ هایی که دریافت می کنید را با کلاس های آمادگی آیلتس IELTS مراکز دیگر مقایسه کنید.

 

11

 

در یک کلاس نیمه خصوصی یا خصوصی آیلتس IELTS میهمان شوید:

البته در همه آموزشگاه های  برگزار کننده کلاس های نیمه خصوصی و خصوصی آیلتس IELTS ممکن نیست، اما در آکادمی عبادی با هماهنگی قبلی و اجازه از شاگرد و استاد،  می توانید  سر یک کلاس نیمه خصوصی آیلتس IELTS رایگان میهمان باشید و به عنوان مشاهده کننده کلاس را خودتان تجربه کنید. به این شکل بدون اینکه هزینه ای کنید، می توانید آنچه در کلاس می گذرد را خودتان مشاهده کنید و حس کنید که آیا این همان کلاس آیلتسی است که شما نیاز دارید یا خیر.

 

چگونه از طریق اینترنت بهترین کلاس آیلتس IELTS را تحقیق کنیم؟

در گوگل جستجو کنید بهترین استاد آیلتس، همینطور که مشاهده می کنید اکثر پاسخ ها جنبه تبلیغاتی دارد، خیلی استاد ها و مراکز دوره های برگزار کننده آیلتس IELTS خودشان به خودش لقب بهترین استاد آیلتس IELTS یا تخصصی ترین برگزار کننده دوره های آیلتس IELTS را دادند. لقب دادن به خودمان کار لذت بخشی است و ما هم گاهی وسوسه می شویم که این کار را بکنیم. اما باید خواندن این لقب ها برای مشتری باهوش تکراری و کسل کننده باشد. لقب دادن از زمان قدیم بین مردم مرسوم بوده است، ولی هر لقبی واقعی نیست و دلایل یا سندی لازم است که یک لقب باور شود. مثلاً چطور می توان ادعاء کرد که من بهترین استاد آیلتس IELTS ایران هستم؟  شایسته تر است که خود شاگردان یک لقب را به یک استاد بدهند، تا اینکه خودش در وب سایتش بنویسد یا از دوستانش خواهش کند که برایش تبلیغ کنند اینطور نیست؟ یاد کارتون میتی کومان می افتم که صبح روزهای جمعه در دوران نوجوانی من پخش می شد، با صدای پدرم می گفت " می دانید دربرابر کی ایستادید؟ این علامت مخصوص حاکم بزرگه! احترام بگذارید!" درست مانند همان کارتون نشان مخصوصی نیاز است که یک استاد آیلتس IELTS یا آموزشگاه آیلتس IELTS ادعاء کند که بهترین استاد آیلتس IELTS یا تنها مرکز برگزاری تخصصی دوره های آیلتس IELTS است، اینطور نیست؟ حالا با هم ببینیم که شما به عنوان یک مشتری ریز بین این نشان را در چه مواردی می توانید جستجو کنید؟

 

 

 

 

 

به چه شکل از طریق اینترنت با گروه زیادی که  نمره 7 در آیلتس IELTS گرفتند مشورت کنیم؟

سرکلاس آیلتس IELTS میهمان شدن خوب است، اینکه با دوستانی که نمره 7 گرفتند مشورت کنید هم خوب است، اما کافی نیست. شما نیاز دارید با گروهی که همه مدرک آیلتس IELTS را با موفقیت گرفتند مشورت کنید، به این شکل نه تنها بهترین استاد های آیلتس، بلکه بهترین کتابها، منابع تمرین ها و برنامه ریزی منزلی که انجام دادند را پیدا خواهید کرد. از اشتباهات آنها یاد می گیرید و از زبان خود مشتریانی که به نتیجه رسیدند بهترین روش آماده شدن برای آیلتس IELTS را بشناسید. اما به چه شکل میتوانید گروهی از مردمی که نمره 7 آیلتس IELTS گرفتند را برای مشورت در اینترنت پیدا کنید؟

 

10

 

بدترین جایی که برای خواندن نظرات شاگردان می توانید مراجعه کنید، وب سایت خود آن استاد آیلتس IELTS یا مرکز برگزاری دوره آیلتس IELTS است، از قدیم گفتند که مُشک آن است که خود ببوید نه اینکه عطار (یا وب سایتش) بگوید! اکثر موسسات برای ارائه نظر مثبت در وب سایت آن مرکز،  انجمن ها و شبکه های اجتماعی به شاگردان خودشان تخفیف می دهند، که البته اشکالی ندارد به شرطی که نظرات حقیقی باشد. اما در وب سایت خود آن استاد یا آموزشگاه شما معمولاً می توانید نظرات مثبت را ببینید، نه نظرات همه شاگردان را. همینطور این خطر وجود دارد که نظرات ویرایش شده و یا حتی در خیلی از مواقع ساختگی باشند. بنابراین کجا به دنبال شاگردان موفق آیلتس IELTS بگردیم؟

 

چطور نظرهای واقعی را درباره بهترین استاد های آیلتس IELTS در انجمن ها، کانال های تلگرام و شبکه های اجتماعی تشخیص دهیم؟

تشخیص نظر های واقعی در انجمن ها و فروم های آن لاین نیز آسان نیست ولی اگر با دقت و هوشیاری تحقیق کنید، می توانند مفید باشند. در انجمن ها گروهی از مردم نظراتشون را درباره استاد های خوب آیلتس IELTS می نویسند، اما در نظر داشته باشید که معمولاً اکثر نظراتی که می خوانید به شکل مستقیم و یا غیر مستقیم بوسیله خود مراکز یا استاد های آیلتس IELTS نوشته شده است؛ واقعیت این است که  مردم گرفتار ایران آنقدر هم وقت خالی ندارند که دائماً در حال قدرشناسی از استادشون باشند و آن لاین نظر بنویسند! بنابراین لازم است که بدانید کدام نظرها واقعی است. یک راه خوب این است که پست های دیگر آن نویسنده را تعقیب کنید، ببینید که درباره چه مطالب دیگری می نویسد و چند وقت که عضو است، اگر نویسنده واقعاً قدیمی بود و مشخص بود که شاگردی است که واقعاً این راه را طی کرده، خودش سوالات زیادی از دیگران پرسیده و  پست های زیادی درباره آیلتس IELTS دارد، آن وقت پیشنهادش را در نظر بگیرد. نظرات غیر واقعی معمولاً از نویسندگانی است که فقط برای این عضو شدند که آن نظر را بنویسند و فعالیت زیادی در انجمن و یا آن شبکه اجتماعی ندارند، بنابراین به این شکل می توانید تا حدی نظرهای واقعی را از غیر واقعی تشخیص بدهید. گروهی حتی استخدام می شوند که در کانال های تلگرام و غیره نقش یک شاگرد را بازی کنند و نظر بنویسند، در آمریکا نیز این گروه وجود دارند و کارشان درست کردن بحث درباره موضوعی است که قصد فروش آن را دارند، به این شکل گروهی از مردم شروع به صحبت درباره آن موضوع می کنند و یک عالمه پست تولید می شود و در این بین دائماً نام آن فروشنده ( استاد یا آموزشگاه) مثلا از زبان یک مشتری مطرح می شود. اگر در اینترنت جستجو کنید می بینید که گروهی در ایران از این راه زندگی می کنند. بنابراین این روش هم بهترین روش نیست.

 

14

 

نظرات منفی درباره برگزار کنندگان آیلتس IELTS تا چه اندازه قابل اعتماد است؟

به همین شکل نظرات منفی نیز درباره یک کلاس آیلتس IELTS ممکن است راست یا دروغ باشند. معمولاً نظرات دروغ به شکلی نوشته می شوند که تشخیص آن راحت نباشد. مثلا کمی اطلاعات درست با اطلاعات نادرست ترکیب می شود که خواننده را فریب بدهد. گاهی حتی استاد های آیلتس IELTS یا موسسات آیلتس IELTS بر علیه هم نظر می نویسند تا به این شکل رقابت منفی کنند. به شکل تصادفی نظری درباره خودم خواندم، شخصی ادعا می کرد که چند ماه قبل شاگرد من بوده، با اینکه دانش خوبی دارم  ولی علاقه ای به موفقیت او نشان ندادم. نویسنده این نظر که زیرکانه از من تعریفی هم کرده بود  که به نظر واقعی بیاید ( دانش خوبی دارم)، حتی زحمت خواندن بخش درباره ما را در وب سایت آکادمی عبادی به خود نداده بود که بداند من شخصاً سالهاست که تدریس نمی کنم بلکه طراح سیستم و متد آموزش هستم​،​همه ​مدرسین زیر نظر من ​و با یک متد ​کار می کنند. از سال 1391 که مسئولیت  شرکت بین المللی ترجمه تلفنی بابک عبادی را در لوس انجلس به عهده دارم،  دیگر در ایران زندگی نمی کنم. گرچه ارتباط مستقیم با استاد ها و همینطور شاگردان را به شکل روزانه ادامه می دهم، همه استاد های آکادمی عبادی با کمک Appهای رایگان به شکل منظم هر ماه مشاوره دارند، به این شکل هر استاد آیلتس IELTS نظرخودش را درباره نقاط ضعف و نقاط قوت هر شاگرد برای من ارسال می کند که قبل از پایان آن ترم درباره آن تلفنی با هم صحبت کنیم. در اینجا لازم است که از زحمات استاد های خوبمان تشکر کنم، واقعیت این است که من هر روز از آنها یاد می گیرم.

مشاوره مستقیم من با شاگردان آیلتس IELTS و زبان آموزان آکادمی عبادی: اکثر زبان آموزان و شاگردان از آغاز تا پایان راه به شکل منظم مشاوره دارند و مراقب پیشرفتشان هستم، به این شکل موفقیت بالای 90 درصد را حفظ کردیم. در مشاوره های تلفنی  که به کمک Appهای تماس تلفنی رایگان انجام می شود، همه شاگردان این فرصت را دارند که نظراتشون را درباره کلاس و استادهاشون مستقیم با من مطرح کنند، شاگردان اگر مسئله یا نگرانی داشته باشند بیان می کنند، تا برای هر کدام یک راه حل پیدا کنیم، همینطور به استادشون سفارش می کنم، این مشاوره ها یک ارتباط دوستانه با شاگردان است که به من هم انرژی مثبت می دهد. در مشاوره ها نه تنها درباره یادگیری زبان انگلیسی و موفقیت در آزمون آیلتس، بلکه درباره روش افزایش تمرکز حواس، کنترل استرس، برنامه ریزی در منزل، تمرین ویژه برای برطرف کردن هر ضعفی در چهار مهارت زبان انگلیسی، آماده شدن برای اخذ ویزای تحصیلی از بهترین دانشگاه های دنیا و موارد مرتبط دیگر صحبت می کنیم، همینطور وقتی که سوالی پرسیده می شود که توضیحات زیادی دارد، فقط به مشاوره بسنده نمی کنیم، بلکه برای آن شاگرد یک مقاله می نویسم یا پادکست صوتی ضبط می کنم و ایمیل می کنم. به این شکل وقتی که خبر موفقیت تک تک آن ها را می شنوم، احساس می کنم که من هم علاوه بر استاد آیلتس IELTS خوبشان، در این مسیر در کنارشون بودم و نقشی داشتم.  خوب با این توضیحات، نظرات مثبت و منفی که در اینترنت نوشته می شوند، می توانند حقیقت داشته باشند یا ساختگی باشند.

 

پس بالاخره چطور از طریق اینترنت با خود شاگردان موفقی که آیلتس IELTS گرفتند مشورت کنیم؟

تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که  با اینکه نظرات مفید و پیشنهاد های خوب در اینترنت کم نیست، اما وقتی که موضوع معرفی یک نام برای کلاس خوب آیلتس IELTS است، نظرخواندن شاید مطمئن ترین راه نباشد. شاید به نظر عجیب باشد ولی بهترین جا برای تحقیق درباره بهترین استاد آیلتس IELTS انجمن های مربوط به آزمون آیلتس IELTS نیست، بلکه انجمن های مربوط به آن دسته ای است که دیگر مدرک آیلتس IELTS را گرفتند و به قدم بعدی فکر میکنند، به عنوان مثال در وب سایت هایی شبیه  Applyabroad.org شما می توانید انجمن هایی را درباره مهاجرت، ویزای تحصیلی و آزمون دکتری را ببینید، در این انجمن ها پست های آنهایی را پیدا کنید که مدرک آیلتس IELTS را گرفتند و حالا درباره مرحله بعدی سوال دارند، درست است که این گروه معمولاً هیچ پستی و یا نظری درباره کلاس آیلتس IELTS و استاد آیلتس IELTS که داشتند ننوشته اند و فقط درباره مرحله بعدی یعنی اخذ ویزای تحصیلی و یا مهاجرت صحبت می کنند، ولی به همین علت اگر نظرشون را بپرسید حقیقت خواهد بود! یک پیغام خوب بنویسید و آن را برای تک تکِ کاربران به شکل پیغام خصوصی ارسال کنید. توضیح دهید که هدف شما با آنها یکی است و قدردانی می کنید اگر از کلاس آیلتس IELTS که می رفتند راضی بودند به شما نیز پیشنهاد دهند. به این شکل بهترین مشورت را از خود مشتری حقیقی دریافت می کنید و به مرور بهترین کلاس های آیلتس IELTS را شناسایی خواهید کرد. بنابراین بهترین نظرات همان نظرات منتشر نشده  شاگردان موفقی است که نمره حداقل 6.5  در آیلتس IELTS را گرفتند.

 

13

 

قدم دوم: چطور بین چند کلاس خوب آیلتس IELTS بهترین را تشخیص دهیم؟

 

گفته شد که برای تحقیق ابتدایی درباره یک کلاس آیلتس IELTS خوب،  وب سایت خود برگزار کننده کلاس آیلتس IELTS بهترین انتخاب نیست چون معمولاً فقط تعریف های مثبت در آن منعکس می شوند. اما وقتی کار به نقطه ای می رسد که شما چند استاد آیلتس IELTS و یا چند کلاس خوب آیلتس IELTS را با توجه به توصیه شاگردان قبلی پیدا کردید، وقت آن است که آن ها را با هم مقایسه کنید. کلاس های نیمه خصوصی یا خصوصی آیلتس IELTS معمولاً کیفیت و سرعت به مراتب بیشتری از کلاس های عمومی آیلتس IELTS دارند، بنابراین مقایسه یک کلاس گروهی آیلتس IELTS با یک کلاس نیمه خصوصی یا خصوصی آیلتس IELTS درست نیست.  برای شروع تحقیق وارد وب سایت آن استاد یا مرکز برگزار کننده آیلتس IELTS بشوید و موارد زیر را چک کنید.

 

بررسی پاسخ سوالات خوانندگان وب سایت برگزارکننده کلاس آیلتس IELTS

به وب سایت برگزار کننده ( استاد یا آموزشگاهی که کلاس های آیلتس IELTS برگزار می کند) سر بزنید و ببینید که تا چه اندازه دلسوزانه پاسخگوی سوالات خوانندگان بوده است. یا خودتان از ایشان سوالی بپرسید. اساتید آیلتس IELTS وقتی که خیلی مشهور هستند گاهی دچار این اشتباه می شوند که دیگر برای اصل موضوع یعنی مشتریشان وقت کافی ندارند و به غرور و تکبر با متقاضیان برخورد می کنند، اطلاعات روشن نمی دهند و تلاش می کنند که برای هرچیز حتی یک مشاوره اولیه پول بگیرند. شاید چنین استادی روزی استاد دلسوز و مهربانی بوده، ولی دیگر نیست. بزرگی گفته است که ذکات علم آموزش آن است، هرچقدر که یک استاد عشق بیشتری به کمک به مردم داشته باشد، وجدان و تعهد بیشتری هم در کارش احساس می کند، یک استاد دلسوز خوب پیدا کنید، نه یک استاد مشهور و مغرور.

 

از اطلاعات منتشرشده درباره کلاس آیلتس IELTS انتقادی کنید و پاسخی که دریافت می کنید را امتحان کنید

 مهم تر از نحوه پاسخگویی به سوالات، نحوه پاسخگویی به انتقادات است. مثلا  سوال کنید که چرا متد آموزش آیلتس IELTS کلاس ان را به خوبی در وب سایت توضیح ندادید؟ مهم است که ببینید که چطور پاسخی دریافت می کنید؟ اگر هیچ پاسخی دریافت نکنید و یا پاسخ سربالا بگیرید،  مثل اینکه "اگر راضی نیستید به جای دیگری مراجعه کنید"احتمالاً این همان پاسخی خواهد بود که اگر شما هم بعد از شرکت در کلاس آیلتس IELTS ناراضی باشید دریافت خواهید کرد. در نظر داشته باشید که در فرهنگ ایرانی کم محلی گاهی به اشتباه اینطور تعبیر می شود که حتماً خیلی کارش درست است! ولی واقعیت این است که وقتی به جای پاسخ  منطقی و محترم به شما،  سکوت یا پاسخ سربالا دریافت می کنید، نشانه این است که پاسخ بهتری برای شما وجود ندارد. یک برگزار کننده کلاس آیلتس IELTS موفق کلاسی است که با مهربانی و احترام  پاسخگوی انتقادات شما باشد، یعنی برای جلب اعتماد شما وقت صرف کند، در غیر این صورت مجسم کنید که وقتی از استادتون انتقاد کنید چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

01

 

بررسی کیفیت مقالات آموزشی آیلتس IELTS وب سایت

 مقالات آموزشی و راهنمایی هایی که یک استاد آیلتس IELTS یا مرکز برگزاری دوره های آیلتس IELTS در وب سایتش فراهم کرده است، نشان دهندة تجربه و سابقه تدریس آن استاد یا مرکز آیلتس IELTS است. شما با خواندن یک مقاله و توجهی که به سوالات زبان آموزان شده می توانید به سطح توانایی علمی و کیفیت کلاس های آیلتس IELTS آنجا پی ببرید. البته به شرط اینکه از جای دیگری کپی نشده باشند! نوشتن یک مقاله خوب و ارزشمند کار آسانی نیست، کار بسیار وقت گیری است، اما برای خوانندگان خیلی مفید تر از این است که صرفاً در یک وب سایت تبلیغ بخوانند. بنابراین چون نوشتن مقاله اثر تبلیغاتی کمی دارد ولی تولید آن وقت بسیار زیادی می برد هر برگزار کنندة کلاس آیلتس IELTS زحمت آن را به خود نمی دهد. نگارنده لازم است که از خوابش بزند تا این کار را انجام دهد - مثلا الان ساعت 4 صبح است و در حال نگارش برای شما هستم، امیدوارم این مقاله هرچند اندکی برای موفقیت شما در هر جایی از ایران زمین که هستید کمک باشد، نظرات و سوالاتتون را برای من بنویسید و خوشحالم کنید.-  معمولاً در وب سایت ها به معرفی دوره های آیلتس، نمونه سوالات و پاسخ سوالات متداول بسنده شده است، اما اگر شما بتوانید توضیحات کافی و کاملی از متد و روش اجرای کلاس آیلتس IELTS آن مرکز بخوانید یا مقالات آموزشی خوبی درباره موفقیت در آیلتس IELTS پیدا کنید که توسط خود آنجا نوشته شده باشد، بهتر می توانید تصمیم بگیرید. معمولاً هرچقدر یک استاد آیلتس IELTS یا مرکز برگزار کنندة کلاس آیلتس IELTS در کارش قدیمی تر باشد، فرصت بیشتری برای تهیه این مقالات با ارزش دارد. بنابراین هرچقدر یک وب سایت دارای مقالات غیر کپی مفید تر و آموزنده تری باشد، نشان دهنده این است که کلاس معتبر تر و حرفه ای تری پیدا کردید. برای تشخیص مقالات اصل از کپی، به جزییات مقاله توجه کنید، در مقالات اصل شما می توانید نام و توضیحاتی از خود آن موسسه را ببینید، ولی در مقالات کپی شما یک سری توضیحات مختصر و کلی می بینید که در وب سایت های دیگر نیز عین آن وجود دارد.  

 

22 

 

(کپی کردن مقالات از وب سایت مرجع باعث دریافت امتیاز منفی از گوگل می شود و آکادمی عبادی هر ماه موارد کپی شده را به گوگل گزارش می دهد، در صورتی که مایل به استفاده از مقالات این وب سایت هستید، با ذکر نام آکادمی عبادی و لینک مجاز است.)

 

استاد آیلتس IELTS به پیشرفت شما نظارت دارد، اما چه شخصی به کیفیت تدریس استاد نظارت دارد؟

یکی از مهمترین مسائلی که شما در انتخاب یک کلاس آیلتس IELTS خوب با آن روبرو هستید انتخاب بهترین استاد آیلتسی است که با توجه به شرایط و بودجه شما وجود دارد. پول زحمت کشیده شما و همینطور وقت بسیار محدودی که دارید حساسیت این مسئله را زیاد می کند. اما در این شرایط اگر بخواهید که استاد را به شکل مستقیم از طریق اینترنت انتخاب کنید، این سوال پیش می آید که اگر بعد از چند جلسه استاد کلاس را با جدیت ادامه نداد چطور؟ اگر متد کلاس و یا تمرین های کلاس آنطور که قول داده شده بود مؤثر نبود چطور؟ اگر به جای درکِ مسائل شما و ارائه تمرین های موثرتر، فقط کم کاری شما را دلیل عدم موفقیت شما دانست چطور؟ اگر شهریه را پیش گرفت ولی مرتب جلسات را با ارسال یک پیامک که گرفتار است کنسل کرد و عقب انداخت چطور؟ و اگر شما درخواست انصراف و برگشت شهریه داشتید ولی پاسخگو نبود چطور؟! در این شرایط شما یکی از بدترین حس های دنیا را دارید، احساس اینکه به اعتماد شما خیانت شده. بنابراین گزینه عاقلانه تر این است که از طریق موسسه معتبری استاد خصوصی خودتان را انتخاب کنید، به این شکل به راحتی می توانید مسائلتون را مطرح کنید، چون استاد حقوقش را از موسسه می گیرد و بنابراین بسیار به رضایت موسسه حساس است، به این شکل سوپرواریز یا رئیس موسسه شنونده خواهد بود، با استاد شما صحبت خواهد کرد و اگر حتی لازم باشد استاد شما را عوض خواهد کرد. حتی می توانید با توجه به قرارداد درخواست بازگشت مابقی شهریه را بدهید. به عبارتی به این شکل شخصی در سطح بالاتر وجود دارد که از حق شما محافظت کند. در اینجا مسئله فقط پول نیست، مسئله وقت شماست، شما فرصت کمی برای گرفتن مدرک آیلتس IELTS دارید و خصوصی گرفتن با استادی که شخصاً نمی شناسید ریسک است.

 

02

 

اما با این حال چرا همه از طریق یک مرکز کلاس خصوصی آیلتس IELTS نمی گیرند؟ و برعکس تلاش می کنند که خودشان مستقیم با یک استاد کلاس خصوصی آیلتس IELTS بگیرند؟

 مسئله ای که شما را از اینکار وامی دارد این است که برخی از موسسات شهریه بسیار بیشتری می گیرند که معقول نیست، به عبارتی مثل یک واسطه طمع کار در معامله باعث افزایش بیش از اندازه شهریه می شوند.  بنابراین شاگردان ترجیح می دهند که مستقیم با خود استاد کلاس بگیرند و ریسک کنند. آکادمی عبادی به این مسئله توجه کرده است و شهریه کلاس ها به شکل معقول انتخاب می شود، در حقیقت موسسه درآمد کمی از هر کلاس دارد، اما به جای آن تعداد زیاد شاگردان درآمد کافی را برای پوشش مخارج موسسه ایجاد می کند. به این شکل بهترین قیمت و بهترین کیفیت برای شاگردان حفظ می شود، در حقیقت استاد هایی که با آکادمی عبادی کار می کنند شهریه بالاتری می گیرند، اگر مستقیم شاگردی به خودشان مراجعه کند، چرا؟ چون به جای یک کلاس، آکادمی عبادی  تعداد بالایی کلاس در اختیارشون می گذارد و همینطور این فرصت را دارند که از طریق آکادمی عبادی شهرت بیشتری بدست آورند. مسئولیت یک مرگز برگزاری دوره های آیلتس IELTS بیشتر از این است که فقط یک واسته بین استاد و شاگرد باشد، یک برگزار کننده آیلتس IELTS لازم است که برای موفقیت شما امکاناتی را فراهم کند که یک استاد به تنهایی نمی تواند، درباره منابع، متد و امکاناتی که آکادمی عبادی برای شاگردان آیلتس IELTS فراهم کرده است در مقاله معرفی بهترین کتاب ها و  منابع برای آمادگی آیلتس IELTS چیستند؟ بیشتر بخوانید.

 

 

 

یک تیم آموزشی برای موفقیت شما در آزمون آیلتس IELTS یا فقط یک استاد برای آموزش آیلتس؟

مشورت شما با استاد باعث می شود که راه حلی برای مسائلی که باعث نرسیدن شما به نمره هدف در هر مهارت آیلتس IELTS می شود پیدا کنید. اما اگر استاد نتواند مسئله را حل کند چطور؟ وجود یک استاد با تجربه تر که بتواند نقش مشاور را برای تمامی استادهای یک مرکز آموزش آیلتس IELTS داشته باشد یک امتیاز است. این استاد با تجربه تر اصطلاحاً Supervisorنامیده می شود . البته  در برخی از موسسات، جای استاد با تجربه شخصی نشسته که سابقه تدریس کمی دارد و نقش هماهنگ کننده و رسیدگی به حضور و غیاب مدرسین را به عهده دارد، بنابراین هر شخصی که نام او Supervisorباشد لزوماً صلاحیت نظارت به متد تدریس و راهنمایی استاد های یک مرکز را ندارد. مهم است که وقتی که موسسه را انتخاب می کنید با سوپرواریز آن موسسه آشنا شوید و ببینید که تا چه اندازه دلسوز و با تجربه است. در نظر داشته باشید که وقتی که نیاز به مشاوره درباره کلاستون داشته باشید، این مسولیت سوپروایزر است که شنونده مسائل شما باشد. بنابراین به شخصی نیاز دارید که با تجربه و دلسوز باشد. همینطور که گفته شد در برخی از مراکز برگزاری کلاس های آیلتس IELTS  هزینه کلاس خصوصی از طریق موسسه خیلی بیشتر از موقعی است که مستقیم با خود استاد آیلتس IELTS قرارداد ببندید اما خدماتی که موسسه در ازای آن به شما ارائه می دهد ناچیز است. به عبارتی موسسه فقط نقش یک واسطه را دارد، چیزی شبیه به آژانس اتومبیل که تقریبا فقط یک واسطه برای ارسال اتومبیل است. بنابراین لازم است که شما یک مرکز آموزش آیلتس IELTS پیدا کنید که واقعاً به شما چیزی بیشتر از آنچه استاد آیلتس IELTS ارائه می دهد ارائه بدهد. تفاوت است بین یک مرکز تخصصی برگزاری دوره های آیلتس، که متد، منابع و مشاور آموزشی حرفه ای آیلتس IELTS دارد، با یک مرکز که بیشتر فقط نقش یک واسطه بین شاگرد و استاد را دارد و از این طریق یک کیمسیون دریافت می کند.

 

24

 

در هر شهری که هستید موسسه ای را انتخاب کنید که سوپروایزر واقعی داشته باشد، یک سوپرواریز واقعی کلاس آیلتس IELTS چهار نشانه دارد:

 

1.       خودش استاد پیشکسوتی است که سالها سابقه تدریس آیلتس IELTS دارد.

2.       به جای تدریس مستقیم به شاگردان، به استاد های آیلتس IELTS نظارت می کند، به این شکل منافع متضاد و حسادتی به استاد ها ندارد.

3.       در آن مرکز منابع و متد تدریس  توسط مرکز برای استاد ها فراهم شده و همه با یک استاندارد تدریس می کنند.

4.       دلسوز و شنونده مسائل شاگردان باشد.

اگر تمامی این موارد وجود داشت، سوپروایزر حامی موفقیت شماست و به هر مسئله و نگرانی که شما در قبال کلاس و استادتون داشته باشید رسیدگی می کند. به این شکل  نه تنها استاد شما بلکه آن سوپروایزر با تجره نیز در کنار شماست و مسائل شما با مشورت با آن استاد پیشکسوت بهتر حل می شود.

چه کلاس خصوصی آیلتس IELTS شما در منزل شما باشد، چه در دفتر آکادمی عبادی برگزار شود،  مشاورین آموزش آکادمی عبادی پیگیر پیشرفت شما هستند، علاوه بر آن، همانطور که گفته شد، به شکل منظم با هم مشاوره خواهیم داشت، تا خودم برای شما باشم و هر مسئله و نگرانی که دارید در مسیر موفقیت شما برطرف شود. در آکادمی عبادی این حق برای مشتری محفوظ است که به هر دلیلی که مایل باشد استاد خودش را عوض کند یا حتی انصراف دهد. البته معمولاً عکس این مسئله دیده می شود، معمولاً شاگردان درخواست دارند که استادشون برای تمامی دوره ها یک نفر باشد و عوض نشود. استاد های آکادمی عبادی اعضای خانواده آکادمی عبادی هستند و مشاوره ای که با هم داریم یک جلسه برای صحبت درباره موفقیت شماست. در این جلسه تمامی مسائلی که می تواند به شما کمک کند را بررسی می کنیم و با توجه به آن برای شما برنامه ریزی می کنیم.

 

آیا کلاس آیلتسی که شما انتخاب کردید جدید است یا سال هاست که تشکیل می شود؟

آکادمی عبادی نمی تواند یک شاگرد کاملاً مبتدی را در عرض سه ماه برای نمره 7 آیلتس IELTS آماده کند، بهترین رکورد آکادمی عبادی تا امروز شش ماه از کاملاً مقدماتی تا نمره 7 در آیلتس IELTS آکادمیک بوده است.  یک مرکز خوش نام و با سابقه آموزش آیلتس IELTS موفقیتش را مدیون موفقیت شاگردانش است. وقتی که شاگرد موفق نشود راضی نخواهد بود، وقتی که شاگرد راضی نباشد ،نام مرکز هرچقدر هم که تبلیغ داشته باشد خوش نام باقی نمی ماند. وقتی که نام یک مرکز آموزش آیلتس IELTS خوش نام باقی نماند، آن مرکز نمی تواند برای مدت طولانی دوام بیاورد.  یک موسسه خوش نام که سابقه کار طولانی دارد، چاره ای ندارد مگر اینکه برای بقای خوش همیشه بهترین استاد ها را انتخاب کند و متدش را همراه با تغییرات جدید همواره بهتر کند. برای خوش نام باقی ماندن یک مرکز لازم است که آنچه ادعاء می کند را بتواند برای مدت طولانی ثابت کند.  بنابراین اگر در هر شهری که هستید به دنبال یک موسسه شناخته شده، خوش نام و مهمتر از هر چیز قدیمی در تدریس دوره های آیلتس IELTS باشید، انتخاب مطمئن تری خواهید داشت. بله هر روز می شنویم که متد اعجاب انگیز جدیدی آمده که به سرعت مکالمه شما را در انگلیسی به سطح پیشرفته می رساند و حتی می توانید از کاملاً مبتدی تا نمره 7 در آیلتس IELTS را در سه ماه طی کنید، اما از خودتان بپرسید که آیا یک مرکز قدیمی و شناخته شده این ادعاء را می کند؟ درباره سال تاسیس و قدمت فعالیتش تحقیق کند و اگر این پاسخ را شنیدید که ما تازه تأسیس شدیم چون آخه این متد خیلی جدید است! آنگاه شما می دانید که هنوز موفقیت آن متد برای شاگردان زیادی ثابت نشده است و به عبارتی با همه تبلیغاتش اعتبار کافی بدست نیامده.

آکادمی عبادی از سال 2000 میلادی یعنی دی ماه سال 1379 شمسی با شعار  "تفاوت ما = سرعت موفقیت شما!" با وب سایت BabakEbadi.com  شروع به کار کرد و هنوز هم در وب سایت این شعار را در صفحه اول می بینید. آیا اگر ادعای آکادمی عبادی نادرست بود تا امروز می توانست  به بقای خودش ادامه دهد؟ در مقاله معرفی بهترین منابع آیلتس IELTS می توانید با تألیف ها و متد آکادمی عبادی بیشتر آشنا شوید.

 

23

 

قدم سوم: چگونه کلاس آیلتس IELTS را در جلسه اول ارزیابی کنیم؟

 

تا اینجا شما موفق شدید که یک کلاس آیلتس IELTS را با توجه به تحقیقاتتون بین آنهایی که کاندید شده بودند انتخاب کنید و اگر همه چیز به خوبی پیشرفته باشد، الان شما برای یک جلسه فقط شهریه را پرداخت کردید که بتوانید کلاس را آزمایش کنید. البته یک جلسه برای شناختن کیفیت یک کلاس آیلتس IELTS کافی نیست ولی با دقت به توصیه های زیر می توانید بهترین محک را در یک جلسه از کیفیت کلاس داشته باشید.

استاد آیلتس IELTS شما شخصیتی با خُلق نارسیس نداشته باشد

یکی از ویژگی های شخصیت نارسیس که در بین آنهایی که تدریس می کنند کم نیست، این است که پرگویی می کنند، چون دوست دارند که مورد توجه باشند. این پرگویی باعث می شود که آنچه خلاصه تر شاید قابل گفتن باشد وقت بیشتری بگیرد و یا یک مطلب به شکل های گوناگون تکرار شود. ( بله حق دارید، این مقاله را هم می توان خلاصه تر کرد!) حالا وقت آن است که از خودتان بپرسید چه مواردی در شخصیت استاد آیلتس IELTS مساوی با موفقیت شماست؟  شما یک روانشناس شاید نباشید ولی اینقدر می دانید که برای هر دقیقه ای از وقت کلاس مبلغ  زیادی پرداخت می کنید، طبیعتاً شنیدن خاطرات استاد و یا نمایش اینکه چقدر استاد شما لهجه خوبی دارد کسل کننده است، ولی با این حال از روی ادب لبخند می زنید و می گذارید که ادامه دهد؟ یا شاید نگران این هستید که از شما سوال شود و بدتان نمی آید که این جلسه به این شکل طی شود و صداش را در نیاورید؟

 

03

 

اگر استاد در پاسخ هر سوال کوچک شما بیش از اندازه توضیح می دهد و علاقمند است که شما بیشتر به ایشان توجه کنید، استاد شما خلق نارسیس دارد. بنابراین وقت کلاس شما هدر می رود و شما در کلاس به اندازه کافی فرصت فعالیت ندارید. یکی از مهمترین قوانین آکادمی عبادی این است که همیشه 80 درصد وقت کلاس شاگرد ( زبان آموز)  در حال تمرین، مکالمه و فعالیت باشد، استاد لازم است که بیشتر شنونده باشد، کمتر درس دهد، بیشتر تمرین دهد، جزوه از قبل آماده باشد و در کلاس کمتر جزوه نوشته شود. جزوات و بسته های آموزشی کلاس آیلتس IELTS لازم است که از قبل برای هر شاگرد تهیه و آماده شده باشند، نیازی به نوشتن بیشتر در کلاس نباید حس شود، نوشتن کافی است، وقت  تمرین و مکالمه است.

استاد آیلتس IELTS شما متعهد به اخلاق حرفه ای باشد

گفته شد که نجابت استاد شرط لازم است.اینکه استاد آیلتس IELTS شما  مؤدب، قابل اعتماد و با فرهنگ باشند. مخصوصاً در کلاس خصوصی و نیمه خصوصی مهم است. به ویژه وقتی که استاد از جنس مخالف است، این مسئله حساس است. انتخاب یک استاد از طریق مرکز خوش نام آیلتس IELTS همیشه قدری مطمئن تر است، چون اگر استاد سابقه خوبی نداشته باشد دیگر آن مرکز با آن استاد کار نمی کند. بنابراین شما خیال راحت تری دارید.  هیچ چیز برای شما و خانواده شما مهمتر از این نیست که کلاسی که برای آن وقت و پول صرف می کنید مسئله شما را حل کند، نه اینکه خدای نکرده خودش یک مسئله جدید شود.

 

04

 

انتقاد پذیری استاد آیلتس IELTS را امتحان کنید

گفته شد که در وب سایت آن مرکز انتقادی کنید، ولی حالا وقت آن است که انتقاد پذیری خود آن استاد را نیز شخصاً امتحان کنید. همیشه راحت ترین راه برای توجیه نتیجه نگرفتن شاگرد این است که تقصیر آن را به گردن شاگرد بیاندازیم، ولی استادی که انتقاد پذیر باشد، وجدانش را قاضی می کند و به نظرات و نگرانی های شما اهمیت دهد، به جای اینکه به دنبال مقصر بگردد، به دنبال راه حل می گردد، اگر واقعاً ضعف از سمت شما باشد روشی برای تشویق و مدیریت مسئله پیدا می کند، اگر مسئله از سمت خودش باشد، متد و تمرین های جدیدی برای حل مسئله طراحی می کند. هیچ متدی برای موفقیت در آزمون آیلتس IELTS بهترین نیست، بهترین متد آموزش آیلتس IELTS متدی است که برای شخص شما سفارشی شده باشد و به نیاز ها و ضعف های شما در آن توجه شود. بنابراین انتقاد پذیری و انعطاف پذیری استاد شما مهم است. وقتی که در کلاس احساس پیشرفت نمی کنید، این مهم است که استاد شما بتواند علت آن را ارزیابی کند و در نهایت برنامه ریزی تمرین های منزل شما را طوری تغییر می دهد که سدی که ایجاد شده برطرف شود و شما دوباره پیشرفت را حس کنید.

 

07

 

 

البته در نظر داشته باشید که هرچقدر بیشتر از کلاس می گذرد میزان پیشرفت کمتر حس می شود و این به این خاطر است که مسیر پیشرفت آهسته و طولانی است و نباید ناامید شد، همینطور یک اشتباه شناختی در ذهن باعث می شود که همیشه آغاز هر کاری به نظر سریعتر بیاید، در این زمینه مقاله تحلیل دلسردی به خاطر احساس نداشتن پیشرفت را مطالعه کنید.

 

به این توجه کنید که آیا استاد آیلتس IELTS شما اشتباهات شما را تشخیص می دهد؟

  در جلسه اول اشتباهاتی را در هنگام صحبت کردن به انگلیسی از عمد مرتکب شوید، و ببینید که استاد شما نسبت به اشتباهات شما چه واکنشی دارد، اگر به آنها اهمیت داد و شما را تصحیح کرد و حتی بهتر از آن برای حل مسائل شما برای شما تمرینی در نظر گرفت، بدانید که استاد آیلتس IELTS دلسوزی انتخاب کردید.

 

08

 

البته گاهی یک استاد با تجربه به جای اینکه تک تک اشتباهات را بگیرد، از این جهت که اعتماد به نفس شما کاهش نیابد، نخست در سکوت شما را ارزیابی می کند و سپس برنامه ای برای برطرف کردن نقاط ضعف شما مشخص می کند، بنابراین زود قضاوت کنید و در آخر جلسه نظر استاد را درباره نقاط ضعف و شتباهات خودتان بپرسید و از استاد بخواهید که هر کدام از مسائل شما را دقیقاً با یک مثال از آنچه مشاهده کرده برای شما توضیح دهد.

 

 

قدرت بیان و انتقال مطلب استاد آیلتس IELTS را آزمایش کنید

 مهمتر از اینکه استاد آیلتس IELTS شما خودش در امتحان واقعی آیلتس IELTS شرکت کرده باشد و یا خودش را با نمونه سوالات واقعی آیلتس IELTS سنجیده باشد، همینطور مهمتر از اینکه استاد آیلتس IELTS شما خارج از ایران درس خوانده و یا چقدر لهجه او زیباست، این است که چقدر قدرت بیان و مهارت در انتقال مطلب دارد. از یاد دادن ساده ترین نکات گرامری تا آموزش تکنیک های مهم آیلتس IELTS در هر چهار مهارت می تواند به سرعت و آسان انجام شود یا بسیار پیچیده و وقت گیر باشد، همه چیز بستگی به مهارت استاد شما در تدریس دارد. به عبارتی دانستن یک مطلب یک بحث است، و تدریس کردن آن بحث دیگری. از استاد خودتان در همان جلسه اول فعالانه سوال بپرسید و روش توضیح و آموزش او را بررسی کنید، ببینید که آیا روش تدریس و مثال های او را درک می کنید و می تواند مسائل را ساده کند.

 

19

 

متد و منابع تدریس آیلتس IELTS را بررسی کنید

یک روش تشخیص کلاس های خوب آیلتس IELTS این است که ببینید تا چه اندازه در تهیه و تالیف منابع تکمیلی کار کردند. یک کلاس آیلتس IELTS خوب، کلاسی است که بهترین استاد آیلتس، بهترین متد تدریس، بهترین کتابها و منابع تکمیلی و در نهایت بهترین برنامه ریزی منزل را برای موفقیت سریع شما در آزمون آیلتس IELTS پیش بینی کرده باشد. با توجه به اهمیت این مسئله، مقاله جداگانه ای درباره جزییات آن برای شما آماده کردم. راهنمای کامل بهترین متد، منابع و کتاب های آمادگی آیلتس IELTS را مطالعه کنید. 

 

20

 

 

چگونه سابقه تدریس استاد را چک کنید؟

در انتخاب یک استاد اینکه چند سال است که شروع به تدریس کرده مهمتر از این است که چند سال دارد. همینطور اینکه چند ساعت تدریس کرده است مهمتر از این است که چند سال است که شروع به تدریس کرده. بنابراین اگر مایل هستید به شکل مستقیم با یک استاد آیلتس IELTS خصوصی کار کنید و مرکزی یا آموزشگاهی برای تضمین موفقیت شما وجود ندارد، لازم است که راهی پیدا کنید که سابقه تدریس آن استاد را تحقیق کنید. یک راه آسان این است که بفهمید آیا شغل اصلی آن استاد تدریس آیلتس IELTS است؟ یا اینکه شغل دیگری هم دارد؟ به عبارت دیگر اینکه یک استاد آیلتس IELTS به تنهایی از این طریق توانسته باشد سالها درآمد کافی داشته باشد و به زندگی اش ادامه دهد، خودش نشاندهنده موفقیت اوست.

 

18

 

 بنابراین اگر استاد آیلتس IELTS شما به تازگی از خارج آمده و سالها در آنجا انگلیسی صحبت کرده و در شغل دیگری کار کرده.  لزوماً یک استاد آیلتس IELTS خوب نیست، بلکه یک نفر است که انگلیسی خوبی دارد و شاید مدرک آیلتس IELTS هم گرفته باشد، فقط همین. قرار شد که خودتان را جای استاد آیلتس IELTS بگذارید، از خودتان بپرسید که آیا وقتی که شما هم انشالله مدرک آیلتس IELTS تان را بگیرید و چند سال خارج از ایران زندگی کنید، آیا همین کافی است که ادعاء کنید بهترین استاد آیلتس IELTS ایران هستید؟!

 

تعداد شاگردان آن مرکز را زیر نظر بگیرید

آکادمی عبادی سال هاست که در صفحه اول گوگل پاسخ جستجوی کاربران برای "بهترین دوره آمادگی آیلتس IELTS"است. همینطور برای بسیاری از کلمات کلیدی دیگر در بحث آموزش زبان انگلیسی، تافل و آیلتس IELTS در صفحه اول گوگل هستیم. به عنوان مثال همین الان کلمه "آموزش خصوصی انگلیسی" رادر گوگل جستجو کنید و ببینید که آیا هنوز در صفحه اول هستیم؟ یکی از مواردی که گوگل برای تشخیص بهترین پاسخ ها از آن استفاده می کند، تعداد خواننگان یک وب سایت است. شبیه این مسئله را شما نیز می توانید در شناسایی بهترین مراکز آیلتس IELTS استفاده کنید. تعداد شاگردان یک مرکز می توانند نشان دهنده شهرت و موفقیت آن مرکز آیلتس IELTS باشند. البته کلاس های آیلتس IELTS فصلی هستند و در برخی از ماه های سال مثل فروردین ماه، شهریور ماه، ماه رمضان و همینطور اسفند ماه، میزان تقاضا کاهش می یابد، بنابراین این معیار نمی تواند همیشه درست باشد.

 

12

 

همینطور گاهی تعداد واقعی شاگردان یک مرکز را نمی توان تخمین زد، به عنوان مثال مراکزی که فقط در منزل زبان آموزان کلاس خصوصی آیلتس IELTS برگزار می کنند، به این شکل قابل ارزیابی نیستند. در آکادمی عبادی کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی  به شکل آن لاین، در منزل شاگردان و همینطور به شکل محدود در  دو اتاق کلاس درسی که در دفتر آکادمی عبادی وجود دارد برگزار می شود. به همین علت ظرفیت پذیرش و تعیین سطح روزانه محدود است . با توجه به اینکه گاهی موجی از دوستان با هم برای تعیین سطح تماس می گیرند و  ظرفیت آن روز ناگهان تکمیل می شود،  لازم است که برای مشاوره و وقت تعیین سطح تلفن کنید و وقت بگیرید که جای شما محفوظ باشد. در آکادمی عبادی با توجه به تعداد بالای متقاضی نیازی به آوردن همکلاسی برای شرکت در کلاس های نیمه خصوصی نیست و برعکس توصیه می شود که اگر قصد شرکت در کلاس های این مرکز را دارید قبل از اینکه فرصت کم شود اقدام کنید.

 

خسته نباشید!

اگر شما این مقاله را تا به انتها مطالعه کردید، یعنی اراده لازم برای موفقیت در وجود شما هست. آیا می دانید که بیش از 30 درصد  شاگردانی که به آکادمی عبادی مراجعه می کنند قبلاً حداقل در یک مرکز دیگر دوره آیلتس IELTS را گذراندند؟ این نشان می دهد با اینکه مراکز آموزش آیلتس IELTS خوبی در سرزمین ایران وجود دارد، اما اکثر مردم بدون تحقیق کافی ثبت نام می کنند.

 

17

 

کلید موفقیت در دست شماست اگر بتوانید پازل انتخاب بهترین کلاس آیلتس IELTS را حل کنید. شما یکی از چهارمقاله مهم برای انتخاب بهترین کلاس آیلتس IELTS را مطالعه کردید.هنوز اشتباهات مهمی در کمین شما هستند،، همینطور شرایط انصراف و ضمانت نامه آیلتس IELTS می توانند حیله گرانه باشند و از همه مهمتر بهترین متد و منابع آمادگی آیلتس IELTS را لازم است که بشناسید. تا یکبار و برای همیشه همه آنچه برای انتخاب بهترین کلاس آیلتس IELTS لازم است را بدانید. برای مطالعه این موارد راهنمای کامل انتخاب بهترین کلاس آیلتس IELTS را مطالعه کنید.(کلیک کنید)

 

09

 

 از طرف خانواده آکادمی عبادی در هر جای این دنیا که هستید برای شما آرزوی موفقیت می کنیم، اگر سوالی داشتید برای شما هستیم.

 

 

برای آنهایی که به فردایی بهتر می اندیشند

بابک عبادی  

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
/component/komento/?controller=captcha&task=display&tmpl=component&captcha-id=681831
شرایط و قوانین.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها و ثبت نام با ما تماس بگیرید

کارشناسان آموزش به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ارتباط با ما