سه شنبه 3 خرداد 1401.
امروز :

 9 اشتباه كوچك در آيلتز (IELTS)  كه باعث شكست مي شوند!

1.     هر نمره اي گرفتيد حتي غير قابل انتظار، چاره اي جز پذيرش هم داريد!

در صورت عدم رضايت از نمره خودتان مي توانيد با پرداخت هزينه ( در حدود 140 هزارتومان) نسبت به نمرات خودتان اعتراض كنيد، معمولا اعتراض كردن به عنوان آخرين گزينه مفيد است و هيچگونه اثر سويي ندارد، البته اين احتمال كه نمره شما بعد از اعتراض كاهش پيدا كند نيز وجود دارد، ولي معمولا اعتراض نتيجه مثبت تري در پي خواهد داشت.

 

2.     نوشتن بيش از يك پاسخ براي يك سوال، باعث ابطال هر دو پاسخ مي شود و نمره آن سوال را از دست خواهيد داد.

در صورتيكه بين دو جواب شك داريد، از نوشتن هر دو جواب خودداري كنيد، نوشتن بيش از يك جواب براي يك سوال باعث باطل شدن هر دو جواب مي شود، البته نوشتن يك پاسخ كامل بهتر از يك پاسخ مختصر است و اين دو را بايد از هم تميز داد.

به مثال زير توجه كنيد:

You should sign your name on the notice board                                 

در اين مثال اگر سوال اين باشد كه در چه مكاني بايد نامتان را ثبت كنيد؟

پاسخ Board  درست، و پاسخ   Notice Board ‌كامل تر است، اما پاسخ Notebook - Notice board‌ كاملا غلط است، چون به بيش از يك وسيله براي ثبت نامتان اشاره مي كند.

 

3.     ده دقيقه وقت اضافي فقط مخصوص  Listening  ‌است نه Reading  يا Writing.

بسياري از داوطلبان تصور مي کنند كه در پايان بخش هاي Reading‌ و Writing  نيز ده دقيقه وقت اضافي خواهند داشت، ‌در صورتيكه اين وقت تنها منحصر به بخش Listening    است  تا قادر باشيد پاسخ هاي چند گزينه اي را مطابقت داده و خلاصه نويسي خودتان را تكميل كنيد، ولي در مورد باقي بخش هاي آزمون اکيداً توصيه مي شود كه از چرك نويس استفاده نكنيد و پاسخ ها را مستقيم در پاسخ نامه اصلي و با مداد يادداشت كنيد، چون به زيبايي و تميزي پاسخ ها نمره داده نمي شود، بلكه به درستي آن توجه مي شود، بنابراين وقت با ارزش آزمون را براي زيباسازي هدر ندهيد، و براي اصلاح اشتباهتان از پاك كن استفاده كنيد.

 

4.     غلط املايي نمره منفي دارد.

غلط املايي در هر بخش آزمون داراي نمره منفي است و حتي اگر پاسخ از لحاظ مفهومي درست ولي با املاي غلط باشد ارزشي ندارد، مگر اينكه غلط املايي ناچيزي باشد و با ارفاق در نظر گرفته نشود، به تقويت املاي خودتان اهميت دهيد.

 

5.     همه Section‌ ها به يك اندازه نمره ندارند.

قسمت هاي آخر در همه 4 مهارت داراي بيشترين ارزش و امتياز هستند، به همين علت بارم هر بخش با بخش ديگر متفاوت است.

 

6.     سوالات سخت تر نمره بيشتري ندارند.

به اين مسئله خوب فكر كنيد؛ سوالات هر Section  داراي نمره برابري هستند، ولي سوالات هر Section‌ از Section‌ قبلش با ارزش تر و داراي بارم بيشتري هستند، بنابراين چرا وقتتان را براي يك سوال بيش از يك دقيقه هدر دهيد؟

 

7.     مراقب سوال هايي كه مخفي شده اند باشيد و شماره سوال ها را زير نظر داشته باشيد.

بعضي مواقع يك سوال در گوشه اي از تصوير و يا در حاشيه يا در پايين صفحه مخفي شده اند،همواره شماره سوال را چك كنيد، تا به اشتباه سوالي را از قلم نياندازيد، بسياري از داوطلبان با از دست دادن يك سوال، پاسخ تمامي سوالت را با يك شماره كم تر در خانه قبلي مي نويسند، ‌كه باعث از بين رفتن تمامي نمره شان مي شود.

 

8.     عنوان موضوع Writing‌ را دوباره در پاسختان ننويسيد.

نوشتن عنوان موضوع Writing‌ در هنگام پاسخ دادن به سوالات Writing  نه تنها لازم نيست،‌ بلكه به عنوان يك امتياز منفي قلمداد مي شود.

 

9.     از عبارت هاي خلاصه ساز مفهومي مانند ETC  در مكالمه يا در نوشتن استفاده نكنيد.

استفاده از ETC، بسياري از داوطلبان بر حسب عادت از عبارت ETC  در Speaking  و Writing‌ به معني " و غيره" استفاده مي كنند، استفاده از اين كلمه، سه نقطه، و همينطور So on  امتياز منفي دارد، به عبارت دقيقتر منظورتان را كامل كرده و از رها كردن آخر جملات و يا تمام كردن با اينگونه كلمات اکيداً بپرهيزيد.

 تمامی حقوق این مطلب متعلق به آموزش زبان انگلیسی بابک عبادی می باشد و استفاده از آن با ذکر منبع مجاز می باشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
/component/komento/?controller=captcha&task=display&tmpl=component&captcha-id=654905
شرایط و قوانین.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها و ثبت نام با ما تماس بگیرید

کارشناسان آموزش به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ارتباط با ما