سه شنبه 3 خرداد 1401.
امروز :

بهترین مرکز برگزاری آزمون آیلتس کجاست؟

نویسنده: استاد بابک عبادی

 

آزمون آیلتس IELTS تنها یک آزمون زبان انگلیسی نیست، کلیدی است برای مهاجرت، ادامه تحصیل و همینطور ویزای کار برای بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان، نه تنها کانادا، اروپا و استرالیا آیلتس IELTS را به عنوان اصلی ترین تعریف سند مهارت در زبان انگلیسی اعلام کرده اند، بلکه کشور آمریکا نیز آیلتس را معادل تافل برای ویزای تحصیلی در اکثر دانشگاه هایش می پذیرد.

 

حقیقت این است که آیلتس IELTS همیشه یک کلید برای موفقیت نیست، گاهی یک گلوگاه برای موفقیت است، گاهی این شک پیش می آید که آیا آزمون آیلتس IELTS به درستی برگزار می شود؟ آیا به درستی صحیح می شود؟ آیا متقاضیان همان نمره ای که باید را دریافت می کنند؟ متاسفانه تحقیقات شخصی اینجانب نشان می دهد که در برخی از مراکز اعتبار آزمون کافی نیست و تشخیص و پیدا کردن بهترین مرکز آزمون شاید مهمتر از آماده شدن برای آزمون باشد.

در مراکز آزمون داخلی تجربه ما نشان می دهد که مرکز آزمون استرالیا که تحت نام www.ieltstehran.com کار می کند از روایی و اعتبار بالاتری برخوردار است، این بدان معنی است که نمره متقاضیان نزدیک تر به حقیقت است. در باقی مراکز آزمون IELTS نمره متقاضی نوسان بیشتری دارد، بدان معنی که به میزان قابل توجهی در هر مهارت می تواند بیشتر یا کمتر از نمره حقیقی آنها باشد. این به تجربه به ما ثابت شده است که آنچه این مرکز به آن افتخار می کند تا اندازه ای حقیقی است.

IELTS Tehran wins prestigious award

 

Award

 

همینطور تجربه به ما نشان داده است که در بین کشورهای همسایه بهترین کیفیت برگزاری آزمون را مرکز باکو دارد. این مرکز تنها مرکز آزمون آیلتس شناخته شده در منطقه است که از هدفون برای آزمون Listening IELTS استفاده می کند و تنها مرکزی است که مرکز آیلتس آلمان به ما برای کیفیت پیشنهاد کرده است، همینطور زبان آموزان این موسسه در این مرکز از نتیجه آزمون راضی تر هستند، آیا مرکز آزمون بدون هدفون حقیقتا برای برگزاری بخش Listening ساکت است؟

 

Ielts%20listening%20and%20headphone

 

فکر می کنم نیازی به توضیح نیست که تا چه اندازه استفاده از هدفون در افزایش نمره بخش Listening می تواند مفید باشد. امیدوار هستیم به زودی با ایجاد مذاکارتی سامانه ثبت نام برای این مرکز را راه اندازی کنیم تا متقاضیان دردسر کمتری برای ثبت نام در این مرکز داشته باشند، نکته جالب توجه این است که جدا از هزینه های سفر، هزینه ثبت نام آزمون IELTS در این مرکز نیز کمتر از تهران است. ولی چرا تبلیغ مرکز آزمونی در باکو را باید کرد؟ چرا هزینه سفر؟ چرا دشواری ثبت نام در یک مرکز خارجی؟ چرا نباید بهترین کیفیت برگزاری آزمون در ایران باشد؟

سوال این است که چرا در ایران که یکی از پرطرافدارترین کشورهای منطقه برای آزمون آیلتس IELTS است این آزمون با کیفیت کافی برگزار نمی شود؟ چرا برای بخش Listening از هدفون استفاده نمی شود؟ در این زمینه با مرکز اصلی آزمون آیلتس IELTS در انگلستان نامه نگاری کردم، پاسخ ساده ای شنیدم، به این علت که در ایران شکایتی نسبت به کیفیت برگزاری آزمون ندارند! نماینده آیلتس IELTS توضیح داد که متقاضیان بعد از آزمون می توانند فرم مخصوصی را پر کنند و نسبت به کیفیت آزمون شکایت کنند، ولی این تجربه در ایران بسیار نادر است. همینطور توضیح داد که روش Online نیز برای شکایت وجود دارد که کمترین توجه به آن در ایران شده است.

 

 

How%20to%20complain%20to%20ielts%20center

 

 

توجه بفرمایید که شکایت از کیفیت آزمون بحثی جدا از شکایت از نمره شخص شما در آزمون IELTS است و تاثیری در نمره شما نخواهد داشت، به همین دلیل برای این شکایت نیازی به پرداخت هزینه ای نیست. آیا این توضیح نماینده آیلتس به معنی آن است که هم وطنان ایرانی به حق و حقوق خود واقف نیستند؟ یا اینکه امیدوار به تغییری نیستند؟ یا اینکه به این فکر می کنند که از ما که گذشت و انشالله باربعدی خارج از ایران آزمون می دهیم؟ بین همه این گزینه ها ترجیح می دهم فرض را بر این بگذارم که شما هم میهن گرامی با احترام کامل به حقوق خودتان، نه تنها نسبت به زحمات خود و هزینه ای که پرداخت می کنید دلسوز هستید، بلکه نسبت به باقی هم مهینان نیز دلسوز هستید و تا به حال این روش برای دریافت حقوق خودتان را نمی شناختید، به همین علت توصیه می کنم اگر از کیفیت برگزاری آزمون راضی نیستید، عدم رضایت خودتان را بدون اغراق و با صداقت بیان کنید و مطمئن باشید شاید برای آزمون فعلی فایده ای نداشته باشد، ولی در کیفیت آینده آزمون ها بی اثر نخواهد بود.

لینک مستقیم مرکز ازمون آیلتس IELTS در انگلستان برای شکایت یا بازخورد از تجربه شما از آزمون

http://www.ielts.org/contact_us/online_enquiry.aspx

 

با آرزوی موفقیت برای شما که به فردایی بهتر می اندیشید

 

بابک عبادی

6th April , 2013

هفدهم فروردین 1392

نظر خود را اضافه کنید.

0
/component/komento/?controller=captcha&task=display&tmpl=component&captcha-id=654882
شرایط و قوانین.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها و ثبت نام با ما تماس بگیرید

کارشناسان آموزش به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ارتباط با ما