چهارشنبه 29 دي 1400.
امروز :
 

کنترل یعنی موفقیت و لذت

 

 

 

کنترل یعنی موفقیت و لذت

برای رسیدن به موفقیت شما نیاز دارید که منابعی که در اختیار دارید را کنترل کنید.

منابع شما ثروت شما هستند و می توانند تبدیل به موفقیت شوند. به عبارت ساده تر موفقیت یعنی استفاده درست از منابع برای رسیدن به هدف مورد نظر.

حال سوال این است که منابعی که یک انسان برای رسیدن به موفقیت در اختیار دارد چیست؟

این منابع با توجه به درجه اهمیت از مهم به غیر مهم عبارتند از:

1. ذهن شما

2. زمان شما

3. سرمایه نقدی و غیر نقدی شما

4. قدرت بدنی شما

 

ذهن شما

شخصی که ذهنش را کنترل کند و بتواند تصمیم بگیرد که به چه چیز فکر کند می تواند با قدرت اندیشه هر روز مسائلش را حل کند، اما انسانهایی که هر روز ذهنشان به شکل پراکنده و دایره وار از یک مسئله به مسئله دیگر پرواز می کند، یا فقط رویاپروروی می کنند به نتیجه نمی رسند، انسانهایی که به جای حل مسائل سر خودشان را به نوشیدن مشروب، بازی کردن، توجه به اخبار ورزشی و یا غیبت کردن درباره زندگی دیگران پر می کنند، با ارزشترین منبع ثروتشان یعنی ذهنشان را هدر می دهند. به عبارت ساده تر عدم تمرکز ذهن بر روی هدف،  خشم، ترس و نفرت باعث هدر رفتن ذهن می شوند، ذهن ابزار قدرتمندی است که اگر شما بتوانید آن را در کنترل خوتان داشته باشید و برای هر مسائل تمرکز و تفکر کنید به بیشترین موفقیت خواهید رسید. کافی است که به زندگی افراد موفق در جهان بنگرید، مهمترین علت موفقیت آنها اندیشه برتر آنها بوده است، نه هیچ چیز دیگر.

 

زمان شما

زمان یعنی طلا، حتما این را شنیده اید، اگر زمان نداشته باشید هیچ چیز ندارید، اما جالب اینجاست که زمان قابل تحصیل است، به عبارت دیگر شما می توانید با استفاده از دیگران و یک همکاری گروهی سازنده زمان بدست آوردید، یک مدیر موفق آن است که بداند چطور در یک ارتباط سازنده با دیگران استفاده از زمان را بهینه کند. به عنوان مثال در این موسسه با برنامه ریزی درست و تشکیل کلاسهای خاص برای برطرف کردن نیاز خاص یک زبان آموز از مدرسین و همینطور منابع درسی به شکلی استفاده می شود که کمترین زمان برای رسیدن به موفقیت نیاز باشد و به این شکل در زمان لازم برای رسیدن به موفقیت صرفه جویی می شود. یعنی یک سیستم آموزشی درست، یک مدیریت درست و یک مدرس ماهر به شما کمک می کنند که منابع زمانی خودتان را صرفه جویی کنید و زمان بیشتری داشته باشید.

 

سرمایه شما

پول و سرمایه نقدی و غیر نقدی شما می توانند به پول تبدیل شوند و بوسیله یک سرمایه گذاری موفق به هدفتان برسید، به عنوان مثال تحصیل زبان انگلیسی در یک موسسه موفق می تواند شما را به موفقیت برساند، در حالیکه سرمایه گذاری برای یادگیری زبان انگلیسی با یک متد ناشناخته و تجربه نشده که موفقیت آن غیر قابل تحقیق است برعکس شما را در ریسک از دست دادن زمان و سرمایه اتان قرار می دهد، اگر شما به موسسه ای اعتماد کنید که متد و موفقیش را تحقیق کرده اید، با خرج کردن مبلغی معقول، در آینده مبالغ بیشتری را بدست می آورید و تسلط شما بر زبان انگلیسی برای شما ثروت و موفقیت بیشتری به ارمغان خواهد آورد، در استفاده از پول مهم این است که سنجیده و بهینه خرج شود و سرمایه گذاری با قمار اشتباه گرفته نشود. قبل از هر خرید/سرمایه گذاری لازم است که تحقیق کنید، به همین علت متقاضیان شرکت در کلاس های زبان انگلیسی و امادگی آیلتس آموزش خصوصی و نیمه خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی می توانند قبل از ثبت نام یک جلسه در یک کلاس با هماهنگی قبلی مهمان باشند.

 

قدرت بدنی شما

شاید در این عصر کم ارزشترین منبع به حساب آید، در این قرن دنیا از آن آنان است که به جای بدنی قوی، ذهن قوی داشته باشند، اما با این حال سلامتی و قدرت جسمانی برای رسیدن به موفقیت لازم است و در این زمینه باید مراقب باشید و به خودتان برسید. اگر از توجه به سلامتی غافل شوید، ناغافل شما را از پا در می آورد و همه زحمات شما برای رسیدن به موفقیت تبدیل به یک خاطره خواهد شد. در عین حال از دست دادن زود هنگام زیبایی به خاطر چاقی و یا بیماری شما را نسبت به زندگی تا اندازه ای دلسرد خواهد کرد، پس چرا با صرف روزی 1 ساعت وقت و رعایت رژیم غذایی سالم، داشتن بدنی سالم را از خودتان دریغ کنید؟

 

موفقیت چیست؟

موفقیت یعنی کنترل این 4 منبع، هر کدام را که بتوانید کنترل کنید، فرصت کنترل منبع پایین تر فراهم می شود. انسانی که بتواند ذهنش ، زمانش، سرمایه اش و جسمش را مدیریت کند، به موفقیت های بزرگ می رسد و برای خودش و جامعه اش سرچشمه خیر و ثروت خواهد بود.

 

 

با آرزوی موفقیت برای شما که به فردایی بهتر می اندیشید

آموزش خصوصی و نیمه خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

www.English-Ebadi.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها و ثبت نام با ما تماس بگیرید

کارشناسان آموزش به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ارتباط با ما