چهارشنبه 29 دي 1400.
امروز :

متد تدریس و تمرین مکالمه انگلیسی در آکادمی عبادی چیست و چه امتیازاتی داریم؟

ادعای اینکه منحصر به فرد هستیم شاید منظور را نرساند. به هر حال هرچیزی به شکلی منحصر به فرد است. آنچه متد آموزش آکادمی عبادی را خاص می کند، موفقیت سریع شماست. شاید بتوان گفت موفقیت اصلی این مرکز آموزش، مدیون توجه ویژه به اولین اولویت در آموزش زبان، یعنی زمان کافی برای تمرین های شفاهی در کلاس است. تمامی کلاس های آکادمی عبادی یا خصوصی یا نیمه خصوصی با حداکثر 3 همکلاسی برای شما هستند. در حالیکه کلاس با دو نفر معمولاً تشکیل می شود. این به شما و استادتون وقت بیش از کافی برای تمرین در کلاس می دهد. زبان یک مهارت است و نیاز به تمرین دارد، جزوه نوشتن کافی نیست. 

متد آموزش گفتار در این مرکز آموزش بر پایه روش کاربردی و بهره گیری از متد فانکشن ( در سال 1382 نام آن به پترن تغییر یافت) می باشد که سریعترین متد برای رسیدن به گویش درست و بومی یک زبان است. این روش برای یادگیری مکالمه به شکل نیتیو است، و با روش تدریس کلاسیک مکالمه انگلیسی فرق می کند. در این مقاله هدف ما این نیست که این روش که از امتیازات خاص آکادمی عبادی است را با تمامی جزییات در اختیار عموم قرار دهیم. بلکه هدف این است که برای شما مشخص کنیم که این روش به چه شکل باعث پیشرفت سریعتر شما می شود. 

 

در روش Pattern USB روش یادگیری مکالمه به طور خلاصه به این شکل است:

نخست گرامرها را درک می کنیم، یعنی اینکه واقعاً هر گرامر چرا و کجا استفاده می شود.

بعد از درک کاربرد هر گرامر، در همان جلسه، جمله سازی شفاهی با آن گرامر را تمرین می کنیم، تا حدی که بدون فکر کردن و به شکل اتوماتیک گرامر را در جمله استفاده کنیم. 

تاکید ما به زمان ها، شرطی و مجهول است، این گروه اصلی گرامر برای صحبت کردن بسیار مهم هستند. 

بعد از اینکه شما به مهارت ساختن جمله شفاهی بدون فکر کردن و مکث رسیدید، تمرکز کلاس شما در استفاده از لغت معنی در مکالمه است، لازم است که لغت معنی ها بدون اینکه شما فکر کنید بر زبان شما جاری شوند، در این مرحله شما یاد می گیرید که چطور دایره لغت معنی که می دانید را بکار ببرید، نه اینکه فقط حفظ کرده باشید، در کلاس وقت شما صرف سخنرانی و بحث با استاد می شود، این یک کلاس بحث آزاد نیست، بلکه کلاس تمرین لغت معنی و اصطلاحاتی است که در منزل یاد گرفتید، به این شکل که شما در کلاس درباره موضوعی کنفرانس می دهید و در عین حال لازم است که کلمات و اصطلاحات که برای صحبت درباره آن موضوع در منزل یادگرفتید را نیز بکار ببرید. در کلاس مکالمه انگلیسی آکادمی عبادی شما با اعتماد به نفس درباره 144 موضوع مختلف در حوزه های مختلف صحبت می کنید، موضوعات بسیار متنوع هستند، نه فقط موضوعاتی که شما علاقمند هستید درباره آن صحبت کنید، بلکه همه موضوعاتی که برای زندگی در یک کشور انگلیسی زبان لازم است، از صحبت درباره خانواده گرفته تا انتخاب یک پیرهن چهارخانه که نیاز است خیاط کمی قد آن را کوتاه کند. شما درباره موضوعات انتزاعی و همینطور موضوعات غیر انتزاعی صحبت می کنید. 80 درصد وقت کلاس به این شکل صرف می شود و 20 درصد صرف بررسی اشتباهات شما در صحبت کردن. هیچ چیز بیش از اشتباهاتی که می دانیم و تکرار می کنیم باعث عدم پیشرفت ما نیست، بنابراین استاد شما با وسواس اشتباهات شما را بررسی و مشخص می کند. 

در مرحله آخر وقت آن است که شما پترن ها، یعنی گویش و الگوهای یک بومی را تمرین کنید، هرچقدر الگوهای بیشتری یاد بگیرید، مکالمه شما نیتیو تر می شود، برای شما مثالی می زنم، ما در تهران برای احوال پرسی می گوییم " سلام، حالتون چطوره خوبید؟" در حالیکه مردم افعانستان می گویند " سلام چه حال دارید؟ در حالیکه هر دو این گویش ها فارسی هستند، اما این تفاوت گویش است که مشخص می کند که هر کدام از ما نیتیو (بومی) کجا هستیم، بنابراین تنها این کافی نیست که انگلیسی یاد بگیریم، بلکه مهم است که گویش آمریکایی، بریتیش یا کشور انگلیسی زبانی که می خواهیم در آن زندگی کنیم را نیز تمرین کنیم. در موسسات ایران متاسفانه به جای اینکه به تمرین گویش صحیح توجه شود، تمرکز فقط به آموزش لهجه است، به همین علت آکادمی عبادی نتیجه بسیار بهتری برای زبان آموزانش به عمل می آورد. شعار آکادمی عبادی English For Success است، یعنی انگلیسی برای موفقیت شما. برای موفقیت شما لازم است که نه تنها انگلیسی یاد بگیرید، بلکه در بین مردم جامعه انگشت نما نباشید، یعنی مثل خودشان انگلیسی صحبت کنید. 

این مقاله  به شما ایده مقدماتی درباره کلاس های مکالمه آکادمی عبادی داد.

 

 برای دریافت مشاوره و وقت تعیین سطح رایگان از منوی بالا گزینه "تماس با ما" را انتخاب کنید

 

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
/component/komento/?controller=captcha&task=display&tmpl=component&captcha-id=630457
شرایط و قوانین.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره ها و ثبت نام با ما تماس بگیرید

کارشناسان آموزش به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

ارتباط با ما